Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWaldemar Sagan: Wyłączyłem się z działalności. Prezes Pałacu rezygnuje ze stanowiska
23.07.2018 | 12:51

Waldemar Sagan: Wyłączyłem się z działalności. Prezes Pałacu rezygnuje ze stanowiska

Nazwisko nowego prezesa klubu jeszcze nie jest znane.

Na zdjęciu: Waldemar Sagan zrezygnował z funkcji prezesa siatkarskiego Pałacu.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Kończy się pewna epoka w siatkarskim Pałacu. Po ponad trzech dekadach pracy, z klubem rozstaje się prezes Waldemar Sagan.

W krótkiej rozmowie z naszym dziennikarzem przyznaje, że złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. – Takową złożyłem po zakończeniu minionego sezonu ligowego – mówi Sagan, który z klubem był związany od samego początku i to na różnych stanowiskach. Był już jego trenerem, kierownikiem, menedżerem, wiceprezesem i ostatnio prezesem Pałacu, który na przełomie wieków grał w europejskich pucharach. – Wyłączyłem się z działalności z uwagi na problemy zdrowotne – zaznacza.

Sagan przyznaje, że sprawa jego rezygnacji jest w toku. – Do zarządu klubu włączono dwie osoby: Piotra Makowskiego i Jarosława Kilanowskiego. Decyzję o zmianie na tym stanowisku podejmie Rada Nadzorcza – dodaje. Ustępującego prezesa Pałacu zapytaliśmy o to, czy Piotr Makowski byłby dobrym kandydatem na to stanowisko. – Znam Piotra Makowskiego bardzo dobrze, wielokrotnie współpracowaliśmy, ale znam go przede wszystkim od strony szkoleniowej – odpowiada Waldemar Sagan i zapewnia, że w nadchodzącym sezonie będzie trzymał kciuki za zespół.

Pałac będzie grał już 27 sezon wśród najlepszych zespołów w kraju. Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczną się 3 listopada (start ligi został opóźniony z uwagi na mistrzostwa świata, które w październiku będą rozgrywane w Japonii). Dodajmy, że bydgoskie siatkarki w nadchodzącym sezonie poprowadzi nowy szkoleniowiec. Będzie nim Piotr Matela, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Makowskiego. Klub cały czas prowadzi rozmowy z potencjalnymi nowymi zawodniczkami oraz buduje nowy skład sztabu szkoleniowego.


Powiązane treści