Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
62% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 14
13C
Wt
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWalentynki w ZOO. Tańsze bilety dla zakochanych
kaczki_myślęcienek_matpras
10.02.2017 | 14:07

Walentynki w ZOO. Tańsze bilety dla zakochanych

Oferta organizowana jest w myśl zasady kto pierwszy, ten lepszy.

Na zdjęciu: Zwierzęta uświadamiają, że miłość nie zna granic.

Fot. materiały prasowe

Nie 14, a 12 lutego w tym roku obchodzony będzie Dzień Zakochanych w Myślęcinku. Właśnie wtedy szczególnie warto odwiedzić Ogród Zoologiczny. 

Osoby, które zaplanują niedzielny spacer po ZOO, mają okazję wejścia na jego teren za darmo. – Tego też dnia dla trzech par, które pierwsze odwiedzą ZOO przewidujemy bezpłatne bilety wstępu, zaś dla kolejnych pięciu zakochanych par proponujemy obniżkę cen biletów na 5 zł dla dwóch osób (czyli dwie osoby wchodzą do ZOO na jeden bilet za 5 zł) – mówi Bożena Hennig, p.o. rzecznika LPKiW „Myślęcinek”.

W Ogrodzie Zoologicznym nie brakuje również par wśród zwierząt.  – Gęś garbonosa i bernikla kanadyjska tworzą taką parę międzygatunkową. Miłość zaś która „nie zna granic ni kordonów”, to uczucie samca bażanta łownego do samiczek zamieszkujących wolierę w ZOO. Historia pary kaczek krzyżówek to dosłowne Love Story ze szczęśliwym zakończeniem, do mieszkającej w wolierze kaczuszki, ogromną miłością zapałał pięknie wybarwiony kaczorek, który z upartością zakochanego dążył do dostania się do woliery swojej wybranki. Miłość ta zakończyła się szczęśliwie, gdyż samiec został wpuszczony do wnętrza woliery – mówi Hennig.

Ponadto w najbliższą niedzielę na terenie Myślęcinka odbędzie się także piąta impreza City Trail. Początek imprezy o godz. 8:30 na Polanie Różopole. W biegu uczestniczyć mogą dorośli oraz dzieci. Zapisy internetowe trwają, a aktualny koszt startu wynosi 17,5 zł. Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w Ccity Trail Junior to 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.


Powiązane treści