Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWalentynkowo i rasowo [ZDJĘCIA]
11.02.2017 | 14:44

Walentynkowo i rasowo [ZDJĘCIA]

To już ostatnia edycja walentynkowych wystaw psów rasowych.

Na zdjęciu: Weekend pod znakiem psich piękności.

Fot. Stanisław Gazda

Miłośników psów czeka w ten weekend nie lada frajda – wyjątkowa okazja zobaczenia blisko 2 tysięcy psów wielu ras. Na XIII Walentynkową Wystawę Psów Rasowych i VIII Nocną Wystawę Psów Rasowych przyjechali wystawcy z całej Polski, by zaprezentować prawdziwych czempionów.

I choć to wystawa z numerem trzynastym, to organizatorzy podchodzą do niej bez obaw – bardziej z sentymentem, gdyż wiele na to wskazuje, iż edycja walentynkowych wystaw na tej trzynastej się zakończy. W przyszłym roku po raz pierwszy w Bydgoszczy i w województwie kujawsko-pomorskim w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym zorganizowana zostanie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, czyli pokaz psich piękności najwyższej rangi.

W sobotę podczas XIII Walentynkowej Wystawie Psów Rasowych (od godz. 10-16) można podziwiać grupę II, czyli: molosy, pinczery i sznaucery; grupę VIII, czyli rottweilery, spaniele, puchacze – psy dowodne, oraz grupę IX, czyli psy ozdobne i do towarzystwa. W niedzielę będą pozostałe grupy, a więc: owczarki, teriery, jamniki, szpice i rasy pierwotne, psy gończe, wyżły i harty.

W sobotę w nocy podczas VIII Nocnej Wystawy Psów Rasowych od godziny 19.00 do północy trwać będzie ocena psów w ringach, by około godziny 0.30 rozpocząć konkurencje finałowe.

Dlaczego wystawa walentynkowa?

– Bo psy także bywają zakochane, choć nie zawsze jest to miłość do tej samej płci. Zakochani są też właściciele psów – często w swoich czworonożnych pupilach. A że w Polsce było wiele wystaw psów i ani jednej w Walentynki – my byliśmy pierwsi – mówi Iwona Żuczek – wiceprzewodnicząca Oddziału Bydgoskiego Związku Kynologicznego w Polsce.

Niestety, wbrew temu, co widać na plakatach – z powodu grypy kilku instruktorów nie odbędą się pokazy zabaw z psem agility.

Miejsce: Hale Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy

Podczas wystawy w sprzedaży będzie szeroki asortyment akcesoriów przydatnych dla pupili.

Ceny biletów dla osób zwiedzających:

wejście – 10 zł

dzieci w szkole podstawowej pod opieką osoby dorosłej – bezpłatnie

parking – 20 zł.


Podobne wpisy

Powiązane treści