Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWarsztat znaleziony w lesie. A w nim – kradzione samochody
29.03.2021 | 21:55

Warsztat znaleziony w lesie. A w nim – kradzione samochody

Na zdjęciu: W lesie policjanci znaleźli warsztat.

Fot. KPP Inowrocław

Kryminalni z Inowrocławia odkryli warsztat w lesie pod Gniewkowem , do którego trafiały kradzione samochody z Polski i Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam cztery pojazdy i sporo części samochodowych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze przeczesali teren leśny w okolicach Gniewkowa i odkryli tam pomieszczenia zaadaptowane na warsztat samochodowy. – Nie był to jednak warsztat naprawczy, a miejsce, w którym policjanci znaleźli samochody w trakcie rozbiórki i liczne części samochodowe. Policjanci zabezpieczyli cztery samochody: BMW, audi i dwa fordy oraz sporo części – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka

Dwa z tych pojazdów, jak ustalili policjanci, były skradzione na terenie Niemiec, a dwa na terenie naszego kraju. Ponadto, wśród części kryminalni ujawnili także takie, które pochodzą z innych skradzionych pojazdów na terenie Niemiec oraz Polski, głównie z mercedesów i fordów.

Do sprawy został zatrzymany 60-letni  właściciel posesji. Tłumaczył, że rozbiórką pojazdów zajmował się z zamiłowania. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących umyślnego paserstwa polegającego na ukrywaniu pojazdów, podzespołów i ich elementów, które pochodziły z przestępstwa. – Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, ma też zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli dwa pojazdy.  Z uwagi na mienie znacznej wartości kara wobec podejrzanego zaostrza się. Może spodziewać się nawet 10 lat więzienia – wyjaśnia asp. szt. Drobniecka.

Kilka dni temu kryminalni kontynuowali działania w ramach tego samego śledztwa. Uzyskali bowiem informacje o jeszcze dwóch miejscach na terenie gminy Gniewkowo, gdzie miały być ukryte kradzione części samochodowe. W wytypowanych miejscach policjanci przeszukali pomieszczenia gospodarcze – zabezpieczyli tam liczne podzespoły samochodowe oraz części i tablice rejestracyjne. Kryminalni ustalili, że cały asortyment pochodzi od samochodów skradzionych w Polsce i Niemczech. Śledztwo trwa nadal.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści