Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Warsztaty z kodowania dla dzieci i młodzieży. Rejestracja od 9 stycznia

Dodano: 09.01.2023 | 08:39

Na zdjęciu: Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja.

Fot. mat. prasowe

W lutym rozpocznie się akcja edukacyjno-społeczna „KODUJ Z GIGANTAMI – RETROPROGRAMOWANIE”. Program ma pomóc młodym ludziom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie programowania.

„Giganci Programowania” to prywatna szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Swoją działalność rozpoczęła od kilku placówek w Polsce. Dziś to sieć rozsiana po całym kraju, działająca również za granicą – w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Singapurze, Australii, Niemczech, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie.

Warsztaty „Koduj z gigantami” organizowane są regularnie od 5 lat. Lutowa akcja edukacyjna to dwunasta bezpłatna edycja programu, w której mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. Do tej pory w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 65 tys. osób. Przewidziana liczba uczestników nadchodzącej odsłony akcji to 20 tys.

Ideą warsztatów jest wyjście naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Uczestnicy dowiedzą się, jak działają komputery i jak wykorzystywać nowe technologie w bezpieczny i twórczy sposób, rozwijając przy tym kreatywność.

Każda edycja „Koduj z gigantami” posiada swój unikalny motyw przewodni – tym razem będzie to „RETROPROGRAMOWANIE”. Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania organizatorzy spróbują połączyć ze sobą światy dzieci i rodziców. Pomimo tego, że na co dzień wydają się one być bliskie to często przez brak czasu czy zrozumienia bardzo mocno się od siebie oddalają.

Akcja będzie trwała od 4 do 26 lutego br., ale bezpłatna rejestracja startuje już 9 stycznia. Zajęcia stacjonarne w Bydgoszczy odbędą się 11 i 18 lutego br. przy Placu Wolności 9 (budynek I LO). Szczegóły akcji na stronie internetowej giganciprogramowania.edu.pl.

MetropoliaBydgoska.PL objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
teno
teno
1 rok temu

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu, zobaczcie – https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/wydarzenia/atrakcje-dla-dzieci-w-karpaczu Tam nie ma mowy o nudzie i chyba ogólnie warto uderzyć w takie klimaty, co nie?