Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeWażna droga wojewódzka do remontu. Podpisano umowę na realizację inwestycji
04.10.2020 | 19:29

Ważna droga wojewódzka do remontu. Podpisano umowę na realizację inwestycji

Jako pierwszy zmodernizowany zostanie ponad trzynastokilometrowy odcinek między Brzozą i Łabiszynem.

Na zdjęciu: W podpisaniu umowy wzięli udział m.in. prezes Zarządu Dróg Wojewódzkich Przemysław Dąbrowski oraz właściciel firmy Transpol Zenon Poliński.

Fot. Andrzej Goinski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na modernizację pierwszego z odcinków drogi wojewódzkiej 254. – Jako pierwszy przebudowany zostanie trzynastokilometrowy odcinek między Brzozą a Łabiszynem – informują urzędnicy.

W podpisaniu umowy uczestniczyli wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść, radni wojewódzcy Adam Banaszak i Tadeusz Pogoda, wicestarosta żniński Andrzej Hłond, dyrektor ZDW Przemysław Dąbrowski, prezes firmy Transpol Zenon Poliński, a także burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek oraz wójt Nowej Wsi Wielkiej Wojciech Oskwarek.

Wicemarszałek Sosnowski podkreśla, że modernizacja liczącego 13,2 km odcinka między Brzozą i Łabiszynem jest pierwszym etapem modernizacji DW254. – Droga zostanie przebudowana w oparciu o najlepsze standardy. Znikną koleiny, przebudujemy niebezpieczne skrzyżowania, a na kluczowych odcinkach powstaną drogi rowerowe – mówi Sosnowski.

Jako pierwszy zmodernizowany zostanie odcinek od przejazdu kolejowego w Brzozie do Łabiszyna. – W ramach inwestycji wybudowane zostaną ronda – jedno w Brzozie na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Wielkopolskich, a drugie w Łabiszynie – na połączeniu z DW246 (kierunek Szubin) – wylicza rzecznik prasowa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska i dodaje: – Wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni (do parametrów 11,5 tony na oś), dzięki czemu na drodze nie będą powstawały koleiny, które są dużym zagrożeniem dla kierowców. W pasie drogowym  powstaną zatoki autobusowe. Gruntownie przebudowany zostanie odcinek przebiegający przez Brzozę i Kobylarnię w powiecie bydgoskim, gdzie pojawi się ścieżka dla rowerzystów i pieszych.

Przebudowa odcinka między Brzozą i Łabiszynem to pierwszy etap przebudowy DW254. – Trwają przygotowania do przebudowy kolejnych fragmentów DW254 – mówi Krzemińska. Urzędnicy niebawem planują ogłosić przetarg na prace projektowo-budowlane dla 9-kilometrowego odcinka Łabiszyn – Barcin w pow. żnińskim, a w ostatnim etapie przebudowany zostanie 20-kilometrowy odcinek trasy z Barcina do Wylatowa (przez Mogilno).

Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na 2023 rok. Droga zostanie objęta siedmioletnią gwarancją. Koszt to niemal 45,7 mln zł, z czego 85% wartości stanowią środki Unii Europejskiej z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała część kwoty to wkład własny samorządu województwa. Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma Transpol z Łojewa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

A może coś zrobić z tymi ciężarówkami wożącymi do Piechcina. Wybijają drogi strasznie, mam nadzieję że wytrzyma te ciężarówki po remoncie.

Kasia
Kasia
11 miesięcy temu

Niech zrobią porządnie ta drogę A nie łataja dziury

Powiązane treści