Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ważna ulica w Niemczu przejdzie remont. Koszt to prawie 3 mln zł

Dodano: 17.12.2022 | 09:40

Na zdjęciu: Ulica Matejki ma przejść remont na odcinku 600 metrów.

Fot. Igor Nigmański

Niedawno rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Matejki w Niemczu (gm. Osielsko). Do postępowania przystąpiły cztery firmy.

Ulica Matejki ma przejść remont na odcinku 600 metrów. Planuję się budowę jezdni z kostki brukowej oraz mineralno-asfaltowej o szerokości 5-6 metrów. Oprócz tego przebudowane ma zostać skrzyżowanie ulic Matejki, Lagunowej i Bałtyckiej. W planach jest też m.in. wzmocnienie poboczy, wykonanie zjazdów, chodników, dojść do furtek, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, przebudowa sieci teletechnicznej, budowa oświetlenia, wykonanie przejść dla pieszych oraz montaż oznakowania pionowego i poziomego.

Mniej niż planowała gmina

Gmina na to zadanie planowała przeznaczyć 3 mln 400 tys. zł. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Najmniej za wykonanie inwestycji chciała firma Brukop z Bydgoszczy (2 mln 929 tys. zł), a najwięcej Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Affabre z Bydgoszczy (4 mln 311 tys. zł). Ostatecznie postępowanie przetargowe wygrała firma Brukop.

W planach duża inwestycja

Przypomnijmy, że Gmina Osielsko szykuje się do innej dużej inwestycji przy ul. Matejki w Niemczu, a mianowicie do budowy nowej szkoły. Ze względu na położenie na pograniczu Niemcza i Osielska, wskazana lokalizacja szkoły ma zapewnić dostęp do placówki mieszkańcom obu miejscowości. Szkoła ma stanowić zbiór obiektów: część edukacyjno-administracyjno-kulturalna, sala gimnastyczna, stołówka z zapleczem kuchennym, a także kompleks terenów rekreacyjno-sportowych.

Planowany jest obiekt dwukondygnacyjny, z 24 salami lekcyjnymi na ok. 600 dzieci. Jak poinformowała nas w ubiegłym tygodniu Dominika Wiśniewska – Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Osielsku, kończą się prace projektowe i wkrótce projektant ma złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Szacuje się, że obiekt ma kosztować 34 mln zł.

Czytaj więcej o budowie szkoły w Niemczu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moki
Moki
1 rok temu

Żeby nie zpomnieli przy tej szkole o parkingach bo jak widzę te przystanki autobusowe bez zatok to zastanawiam się co za debil odpowiada w tej gminie za drogi!