81% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 7 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWażna wygrana bydgoskich koszykarzy. Enea Astoria pokonała PGE Spójnię Stargard
1-10-2020_koszykówka, Energa Basket Liga_Polski Cukier Toruń - Enea Astoria Bydgoszcz_Enea Astoria - SF-1
25.10.2020 | 19:55

Ważna wygrana bydgoskich koszykarzy. Enea Astoria pokonała PGE Spójnię Stargard

W Energa Basket Lidze rozegrano dziewiątą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii wygrali w Stargardzie.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz wygrali mecz w Energa Basket Lidze. W zaległym spotkaniu z 9 kolejki, zespół Artura Gronka pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard.

Bydgoszczanie prowadzili od początku meczu. Najpierw dwa rzuty wolne wykorzystał Frąckiewicz, a po trójce Krasuskiego było 7:3. Gospodarze odrobili straty i po celnych rzutach Tarranta i Steele’a to oni prowadzili 9:7. „Asta” na chwilę jeszcze odzyskała prowadzenie (było 14:13, gdy dwa rzuty osobiste wykorzystał Gabrić), ale później inicjatywę znów przejął zespół Jacka Winnickiego. Spod kosza trafił Gudul, a Tarrant dołożył jeszcze „trójkę” i było 18:14 dla Spójni, która wygrała pierwszą kwartę 25:20.

Drużyna trenera Artura Gronka ruszyła od początku drugiej kwarty do odrabiania strat. I szybko to uczyniła z nawiązką, bo gdy dwie trójki rzucił Aleksandrowicz, to bydgoski zespół ponownie objął prowadzenie (30:29), które wzrosło do czterech punktów (36:32, 38:34) po trafieniach z półdystansu Dambrauskasa i Frąckiewicza. Zespół PGE Spójni te straty jeszcze zdołał odrobić i na tablicy wyników mieliśmy na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy remis (40:40, 42:42), a potem prowadzenie miejscowych 47:42, które utrzymało się do końca tej części gry (52:49).

Od początku drugiej połowy, „Asta” ruszyła do ataków ofensywnych i szybko wypracowała sobie przewagę punktową. Skutecznością błysnęli zwłaszcza Dambrauskas i Frąckiewicz. Gdy celnie zza linii 6,75 m rzucił Marcin Nowakowski, to prowadzenie bydgoskiego zespołu wynosiło już siedem punktów (74:67). I tak wypracowanej przewagi bydgoszczanie już nie wypuścili z rąk. Dość powiedzieć, że każdy z zawodników, którzy po stronie bydgoskiej weszli na parkiet w niedzielnym meczu, odwdzięczyli się zdobyczą punktową. „Asta” ostatecznie wygrała 95:86.

Wygrana w Stargardzie była trzecią, jaką zanotowała Enea Astoria w tym sezonie ligowym. Przed bydgoskim zespołem teraz kolejne wyjazdowe pojedynki. W piątek (30 października), w ramach 11 kolejki „Asta” zagra w Gdyni z Asseco Arką (początek o 19:30), a w środę (4 listopada) we Włocławku zmierzy się z Anwilem w zaległym meczu z 10 kolejki.

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 9 KOLEJKA – 25.10.2020 R.
PGE SPÓJNIA STARGARD – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 86:95 (25:20, 27:29, 22:27, 12:19)

PGE SPÓJNIA: Tarrant 29 (5×3, 6 zb.), Steele 21 (1×3, 5 zb.), Cowels III 13 (3×3, 7 zb.), Śnieg 6, Kostrzewski 6 (5 zb.) – Matczak 7 (1×3), Gudul 2, Młynarski 2.

ENEA ASTORIA: Sanders 16 (8 as.), Gabrić 16 (2×3, 5 zb.), Frąckiewicz 15 (1×3, 9 zb., 5 f.), Chyliński 4, Krasuski 3 (1×3) – Dambrauskas 15, Loncar 9 (11 zb.), Aleksandrowicz 8 (2×3), Nizioł 5, Nowakowski 4 (1×3, 5 as.).

Sędziowali: Marcin Kowalski, Sławomir Moszakowski, Tomasz Langowski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Grzegorz Ziemblicki.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.