Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWażna wygrana Polonii, BKS po raz drugi przegrał z Cuiavią [ZDJĘCIA]
IV liga piłki nożnej_ KP Polonia Bydgoszcz - Kujawiak Kowal_ SF (22)
19.05.2019 | 10:20

Ważna wygrana Polonii, BKS po raz drugi przegrał z Cuiavią [ZDJĘCIA]

Piłkarze w IV lidze rozegrali w weekend 28 kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii pokonali Kujawiaka Kowal. W taki sposób wyrównującego gola dla bydgoszczan strzelił Damian Adamski.

W 28 kolejce IV ligi, dziewiątą, ale niezwykle cenną wygraną odnieśli piłkarze Polonii. Budowlany KS doznał wysokiej porażki w Inowrocławiu.

Na Sportowej 2 Polonia podejmowała Kujawiaka Kowal. I śmiało można powiedzieć, że był to mecz nie o trzy, ale o „sześć punktów”, bowiem zarówno podopieczni Przemysława Talarka, jak i zespół z Kowala zajmują miejsca w dolnych rejonach ligowej tabeli i będą do ostatniej kolejki toczyć bój o uniknięcie degradacji do niższej klasy rozgrywkowej.

Jako pierwsi, prowadzenie objęli goście. W 21′ na listę strzelców wpisał się Dawid Kwiatkowski, a chwilę potem mogło być 2:0 dla gości, ale po strzale jednego z napastników Kujawiaka piłka musnęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez Świetlika. Stracony gol podziałał na gospodarzy mobilizująco. W 29′ wyrównał Damian Adamski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Krystiana Borna, a tuż przed przerwą fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Kościecha. W końcówce spotkania, dośrodkowanie Michała Grzegorka na trzeciego gola zamienił Łukasz Nowak. Na listę strzelców wpisał się również Born, ale jego trafienia nie uznał arbiter, dopatrując się pozycji spalonej napastnika Polonii.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – 28 KOLEJKA – 18.05.2019 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – KUJAWIAK KOWAL 3:1 (2:1)

Bez punktów z wyjazdowego meczu w Inowrocławiu powrócili piłkarze Budowlanego KS. Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego przegrali z Cuiavią aż 1:5. Do przerwy, „biało-zieloni” prowadzili po golach Patryka Wiśniewskiego i Mikołaja Ruty. Po przerwie, Ruta trafił po raz drugi, a do bydgoskiej siatki piłkę skierowali również Kacper Maciejewski oraz Patryk Matykiewicz. Honorowego gola dla bydgoszczan strzelił w 59′ Rafał Kostkowski, który przelobował bramkarza Cuiavii. Dodajmy, że to druga porażka BKS-u z Cuiavią w tym sezonie. Wcześniej bydgoszczanie ulegli inowrocławianom w Pucharze Polski.

CUIAVIA INOWROCŁAW – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 5:1 (2:0)

W 29 kolejce IV ligi, Budowlany KS podejmie u siebie Kujawiaka Kowal (sobota, 12:00 – Sielska), zaś Polonię czeka wyjazdowy pojedynek ze Spartą Brodnica (sobota, 12:00).