45% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 19 • L 19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWażna wygrana! Siatkarze Łuczniczki pokonali Cuprum Lubin
Łuczniczka Bydgoszcz-Trefl Gdańsk_Gryc
29.03.2018 | 21:50

Ważna wygrana! Siatkarze Łuczniczki pokonali Cuprum Lubin

Siatkarze Łuczniczki wywieźli z Dolnego Śląska bezcenne dwa punkty.

Na zdjęciu: Paweł Gryc (w ataku) zanotował 82% skuteczności i został wybrany na MVP meczu.

Zła passa przerwana! Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w PlusLidze. W meczu 28. kolejki podopieczni Jakuba Bednaruka wygrali w Lubinie.

Po tym zwycięstwie Łuczniczka awansowała na czternaste miejsce w ligowej tabeli. Bydgoszczanie mają nadal realną szansę pozostania w PlusLidze, ale muszą zdobyć punkty w dwóch ostatnich meczach i liczyć na to, że swojego dorobku punktowego nie powiększy BBTS Bielsko-Biała.

W Lubini, bydgoski zespół rozegrał jedno z najlepszych spotkań w ostatnim czasie. Trener Bednaruk postanowił zaryzykować i od początku spotkania posłał do boju na rozegraniu Krzysztofa Bieńkowskiego, który zastąpił Edgardo Goasa. I ta zmiana wypaliła, bo Bieńkowski mądrze rozrzucał piłki między skrzydłowych. Ananiev, Gorczaniuk i Filipiak kończyli swoje ataki. Lubinianie w końcówce pierwszego seta doprowadzili do remisu (22:22), lecz decydujące akcje rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze Łuczniczki. Najwięcej emocji było w drugiej partii. W niej gospodarze na początku prowadzili, a Łuczniczce udało się potem dogonić wynik i doprowadzić do gry na przewagi (24:24, 28:28). Bohaterami końcówki byli środkowi. Dwa ataki skończył Sacharewicz, a w ostatniej akcji skutecznym blokiem na środku popisał się Szalacha.

To, czego Łuczniczka może żałować to czwarty set. W nim bydgoszczanie na początku przegrywali nieznacznie, lecz doszli przeciwnika i w zaciętej końcówce nawet minimalnie prowadzili. Ale po lubińskiej stronie znakomicie zagrali Kaczmarek i Taht. To po ich atakach gospodarzom udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak kapitalnie zagrali przyjezdni. Liderem Łuczniczki był Paweł Gryc, który zanotował 82% skuteczności w ataku (17 skończonych ataków na 22 wykonane).

Już w środę (4 kwietnia) Łuczniczka rozegra ostatni mecz fazy zasadniczej we własnej hali. Podopieczni trenera Bednaruka podejmą Cerrad Czarnych Radom (18:00).

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – 28. KOLEJKA – 29.03.2018 R.
CUPRUM LUBIN – ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 2:3 (23:25, 31:33, 25:23, 25:23, 11:15)

CUPRUM: Masny 2, Taht 19, Gunia 2, Kaczmarek 33, Pupart 11, Hain 14 oraz Kryś (libero), Makoś (libero), Gorzkiewicz, Terzić 2, Patucha, Smoliński 4.

ŁUCZNICZKA: Bieńkowski, Ananiev 19, Sacharewicz 12, Filipiak 12, Gorczaniuk 19, Szalacha 7 oraz A. Kowalski (libero), Goas, Gryc 20, Sieńko.

Sędziowali: Marcin Herbik, Tomasz Janik.
Komisarz PlusLigi: Krzysztof Ratajczak.
Widzów: 1105.
MVP meczu: Paweł Gryc (Łuczniczka Bydgoszcz).