Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeWażne inwestycje drogowe w regionie. Prace potrwają do końca roku
12.06.2018 TORUN PODPISANIE UMOWY Z WYKONAWCA PRZEBUDOWY DROGI WOJEWODZKIEJ NR 255 STRZELNO PAKOSC
12.06.2018 | 20:29

Ważne inwestycje drogowe w regionie. Prace potrwają do końca roku

Inwestycja ma potrwać do końca tego roku i pochłonie ok. 16 mln zł.

Na zdjęciu: Umowę podpisano w Urzędzie Marszałkowskim.

Fot. Łukasz Piecyk / Urząd Marszałkowski

Niebawem rozpoczną się prace remontowe na odcinku DW255 w centrum Pakości. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę z wykonawcą prac.

Podpisy pod umową z wykonawcą inwestycji złożyli dziś marszałek Piotr Całbecki, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Mirosław Kielnik i wiceprezes firmy PBDiM Kobylarnia SA Michał Niemyt.

Prace obejmą ponad dwukilometrowy odcinek DW255, a podczas nich zaplanowano budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz ronda. W sumie całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 16 milionów złotych. Pierwsza część inwestycji dotyczy 2,2 km odcinka drogi od pakoskiego rynku do miejscowości Jankowo. – To kolejna inwestycja drogowa w Pakości realizowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego – mówi marszałek województwa. Piotr Całbecki przypomina, że wcześniej finansowo wsparto w Pakości rozbudowę ulic Cmentarnej i Mikołaja.

W ramach prac drogowcy wzmocnią jezdnię (do przenoszenia nacisku do 10 ton na oś), a na jej nawierzchni ułożą zmniejszający hałas, porowaty asfalt. Po remoncie nie zmieni się ograniczenie prędkości do 40 km/h – takie postulaty zgłaszali między innymi mieszkańcy. Od przejazdu kolejowego w kierunku Jankowa powstanie ciąg pieszo-rowerowy, zlokalizowany po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej. Skrzyżowanie z drogą na tamę zmieni się w 4-wlotowe rondo. Na Rynku wykonawca przebuduje miejsca parkingowe i zatokę postojową. Na wysokości Rynku i ul. Mikołaja powstaną azyle dla pieszych, pozwalające na pokonywanie jezdni w dwóch etapach. Zaplanowano wykonanie nowego odwodnienia oraz oznakowania. Przewidziano też nasadzenia nowych drzew i krzewów – najwięcej z nich pojawi się w rejonie ronda.

Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A.

Jednocześnie trwają prace nad programem funkcjonalno-użytkowym, który pozwoli rozbudować kolejny 20-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 255 od miejscowości Jankowo w kierunku Strzelna. Koncepcja będzie gotowa jesienią i pozwoli uruchomić zadanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. W Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na przebudowę całej drogi nr 255 zarezerwowano pulę 30 mln zł.


Powiązane treści