Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeWażne skrzyżowanie do przebudowy. Prace potrwają do połowy grudnia
23.07.2018 | 10:48

Ważne skrzyżowanie do przebudowy. Prace potrwają do połowy grudnia

Według przyjętych harmonogramów, obie inwestycje mają być gotowe do użytku na koniec roku.

Na zdjęciu: Przebudowie zostanie poddana ulica Lipowa, wraz z przebudową ul. Kcyńskiej.

Fot. Maciej Rejment

Kierowcy podróżujący przez Szubin będą musieli w najbliższym czasie uzbroić się w cierpliwość. Włodarze gminy podpisali umowę na przebudowę ważnej ulicy.

Chodzi o przebudowę ulicy Lipowej wraz z przebudową ul. Kcyńskiej. Prace wykona żnińska firma Kowalski Budownictwo Sp z.o.o., z którą szubiński ratusz podpisał umowę. Całość inwestycji pochłonie ponad 2,5 miliona złotych, a prace mają potrwać do połowy grudnia.

W ramach robót, całkowicie przebudowana zostanie ulica Kcyńska. Zaplanowano między innymi wykonanie remontu istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego, czy poszerzenie pasów ruchu. Oprócz tego, powstanie dodatkowy pas dla pojazdów, które skręcać będą w kierunku ul. Lipowej oraz wyspa dzieląca o nawierzchni kamiennej z azylem dla pieszych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Podczas prac wykonane zostanie odwodnienie nawierzchni poprzez włączenie do istniejącej sieci kanalizacyjnej i budowa chodników z kostki brukowej betonowej.

Zmiany dotkną także ulicę Lipową. Tam powstaną między innymi dwadzieścia dwa miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz jedno dodatkowe dla pojazdów, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne. Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i Lipowej zostanie wykonane o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, zaś jezdnia na ul. Lipowej będzie wykonana z betonu asfaltowego. Ponadto, powstaną chodniki oraz ścieżki rowerowe.

To niejedyna inwestycja, jaka jest w tej chwili przeprowadzana w Szubinie. Do końca sierpnia ma zostać oddany do użytku zupełnie nowy parking przy Placu Wolności. Prace rozpoczęły się tam 18 czerwca. W ramach tej inwestycji, dla kierowców zostanie przygotowanych 47 miejsc parkingowych (w tym dwa z nich zostaną wyznaczone dla osób niepełnosprawnych), a także droga wewnętrzna do obsługi parkingu. Postawiony zostanie szalet publiczny, o powierzchni zabudowy 5,77 metrów kwadratowych i powierzchni użytkowej 3.60 m kw. W wyposażeniu są muszla, moduł umywalkowy z bezdotykowym podajnikiem mydła, ciepłej wody i suszenia rąk, lustro, kosz na śmieci z funkcją przeciwpożarową, podajnik papieru toaletowego, wieszak na ubranie. Wyposażenie wykonane będzie ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, odporne na wandalizm. Na terenie parkingu zostaną zainstalowane 4 słupy oświetleniowe. Na czas wykonywanych robót, kierowcy mogą korzystać z parkingu przy ul. Winnica (na terenie targowiska, z wyłączeniem śród i sobót).


Powiązane treści