Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 12 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWażne zwycięstwo Chemika Moderatora. Młodzi bydgoszczanie wygrali w Brodnicy
3-08-2019_ piłka nożna - sparing Chemik Moderator Bydgoszcz - Budowlany KS Bydgoszcz - SF (14)
12.10.2019 | 22:06

Ważne zwycięstwo Chemika Moderatora. Młodzi bydgoszczanie wygrali w Brodnicy

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora wygrali w sobotę w Brodnicy.

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Spartę Brodnica 2:1.

W I połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do strzelenia gola, ale długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Gdy wydawało się już, że na przerwę piłkarze zejdą z bezbramkowym remisem, Mariusz Miłek podał do Franciszka Marca, a ten wyprowadził chemików na prowadzenie.

Początek II połowy ułożył się dla bydgoszczan tak dobrze, jak ostatnie minuty przed zmianą stron. Tym razem Miłek zamienił się z asystenta w strzelca i w 54. minucie podwyższył na 2:0. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Paweł Michalski.

Sparta próbowała jeszcze zmienić losy meczu i w 78. minucie zdobyła bramkę kontaktową, gdy do siatki trafił Adrian Kural. Chemicy utrzymali jednak prowadzenie do końca i wygrali w Brodnicy 2:1.

Po zwycięstwie ze Spartą bydgoszczanie zajmują siódme miejsce w tabeli. Do trzeciego Sportisu Łochowo tracą trzy punkty. Za tydzień podejmą Cuiavię Inowrocław.