Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWbrew barierom: Biegnie z Koszalina do Ustrzyk przez Bydgoszcz
19.05.2017 | 21:21

Wbrew barierom: Biegnie z Koszalina do Ustrzyk przez Bydgoszcz

777 kilometrów w 20 dni!

Na zdjęciu:

Fot.

Pan Józef Szczeblewski z Manowa (Zachodniopomorskie) jest po amputacji nogi. Postawił sobie zadanie: przebiec 777 kilometrów z północy na południe Polski. Dokładnie z Koszalina do Ustrzyk Dolnych.

Pan Józef wystartował w sobotę rano spod ratusza w Koszalinie. Chce udowodnić ludziom, że nie będąc w pełni sprawnym, można przebiec taki dystans. Przy okazji mężczyzna chce uzbierać pieniądze na nową protezę.

Dziś  wyruszył z Koronowa w stronę Bydgoszczy. Do grodu nad Brdą dotarł przed godziną dziewiętnastą. Bydgoscy strażnicy miejscy  towarzyszyli panu Józefowi od skrzyżowania przy trasie nr 25 (skręt na Bożenkowo).

W centrum miasta przy hotelu „Pod Orłem” w imieniu prezydenta miasta gratulacje złożył mu Łukasz Krupa.

W Adresie skierowanym do Józefa Szczeblewskiego prezydent Bruski napisał: „Z podziwem i uznaniem przyjąłem informacje o podjętym przez Pana wyzwaniu. Przemierzenie niemalże całej Polski – 777 kilometrów – od Koszalina do Ustrzyk Dolnych – o własnych siłach jest nieosiągalne nawet dla wielu zawodowych sportowców. Pan, swoją postawą, determinacją i wytrwałością udowadnia wszystkim, że nawet bariery wynikające z niepełnosprawności można pokonywać. Daje Pan przykład innym, pokazując że siła do pokonywania przeciwności losu jest w nas, że zaczyna się w naszych głowach, że często chcieć, to znaczy móc.

Cieszę się, że miasto Bydgoszcz znalazło się na trasie Pańskiego biegu. Niezmiernie miło jest gościć w grodzie nad Brdą tak niezwykłego człowieka. Wierzę, że Bydgoszcz będzie dla Pana gościnna.

Jako Prezydent Miasta,  w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców, życzę wytrwałości i siły na kolejne etapy Pańskiej podróży.”

 


Powiązane treści