Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWczorajsza ulewa dała się we znaki mieszkańcom Bydgoszczy. Trwa usuwanie skutków
15.07.2016 | 12:53

Wczorajsza ulewa dała się we znaki mieszkańcom Bydgoszczy. Trwa usuwanie skutków

Najwięcej utrudnień doznali kierowcy.

Na zdjęciu: Deszcz padał wczoraj przez niemal cały dzień.

Fot. wolny dostęp

Opady deszczu towarzyszyły nam wczoraj przez niemal cały dzień. Nie zabrakło również silnego wiatru. Połączenie tych dwóch zjawisk atmosferycznych sprawiło, że niezbędna była niejedna interwencja strażaków. 

Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Bydgoszczy odnotowało wczoraj ok. 70 zdarzeń związanych z wiatrołomami. Jednak wciąż przyjmowane są zgłoszenia o powalonych drzewach i złamanych konarach.

Z wczorajszymi opadami nie poradziły sobie studzienki kanalizacyjne. Niektóre z nich wybijały. Szczególnie widoczne było to na Placu Kościeleckich. Gromadząca się woda utrudniała przejazd kierowcom, a w niektórych miejscach drogi były całkowicie zablokowane. Tak było w przypadku przejazdu pod wiaduktem przy ul. Brzechwy w Bydgoszczy, który został zalany. Dopiero dzisiaj po godz. 11:00 udało się przywrócić ruch na tej drodze. W niektórych miejscach trwa jeszcze usuwanie skutków ulewy. Oprócz ulic zalewane były również piwnice oraz budynki.

Czy dzisiaj czeka nas powtórka z wczorajszego dnia? Zobaczcie przewidywania synoptyków KLIK

Z powodu nawałnic, do których ostatnio dość często dochodzi w Bydgoszczy, strażacy muszą znacznie częściej interweniować. – W tym roku jest o ponad 500 zdarzeń więcej niż w tamtym roku – informuje przedstawiciel Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Jednak podobnej pogody, jak ta wczorajsza, możemy spodziewać się jeszcze w te wakacje nie jeden raz.


Powiązane treści