Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wda Świecie przed rundą wiosenną. Dołączyło trzech nowych zawodników

Dodano: 11.03.2021 | 10:15

Na zdjęciu: Wda Świecie zajmuje po rundzie jesiennej 12. miejsce w tabeli IV ligi.

Fot. Aleksander Ryska/archiwum

Wda Świecie w sobotę zainauguruje rundę wiosenną w IV lidze. Będzie to także pierwszy mecz zespołu pod wodzą trenera Mariusza Gralaka.

W czasie okresu przygotowawczego Wda rozegrała siedem meczów sparingowych. Wygrała pięć spośród nich. – Mimo że przyszła zima, to praktycznie wszystko udało nam się zrealizować. Frekwencja na treningach była dobra i uniknęliśmy kontuzji – mówi trener Mariusz Gralak, który w styczniu został trenerem Wdy, zastępując Dariusza Jackiewicza. Po rundzie jesiennej jego nowi podopieczni zajmują 12. miejsce w tabeli. Na awans do grupy mistrzowskiej nie mają już większych szans, a od strefy spadkowej dzieli ich kilka punktów przewagi.

Zimą z Wdy odszedł Sebastian Szabłowski, który trafił do II-ligowej Olimpii Grudziądz. Treningów nie podjął także Damian Wietrzykowski. Do zespołu doszli za to obrońca Daniel Widz z Legii Chełmża, pomocnik Miłosz Waszczuk, który jesienią grał w Pomorzaninie Toruń oraz Bartosz Piotrowski. Dla 25-latka będzie to już trzeci pobyt we Wdzie. Ostatnio był zawodnikiem III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, ale jesienią wystąpił zaledwie w jednym meczu ligowym. O miejsce w bramce będzie rywalizować z Brajanem Olkiewiczem, który strzegł bramki Wdy w pierwszych dwóch meczach rundy jesiennej.

[ZOBACZ TAKŻE: ZESTAWIENIE TRANSFERÓW W IV LIDZE]

Między innymi dzięki występom Szabłowskiego Wda ma dużą przewagę nad rywalami w ProJuniorSystem. Drużyna ze Świecia zgromadziła 6850 punktów, drugi Lider Włocławek – 4936, a trzecia Cuiavia Inowrocław – 4340. Zdecydowanie najwięcej punktów do klasyfikacji (2520) zebrał właśnie Szabłowski. Wiosną, już bez tego bramkarza, Wda będzie starała się pozostać na 1. miejscu w PJS, a pomóc w tym powinny regularne występy Norberta Frankiewicza i Jacka Kułakowskiego. – Chcemy się oczywiście utrzymać, bo prawdopodobnie przyjdzie nam grać w strefie spadkowej. Wiosna na pewno nie będzie łatwa, bo wszyscy będą walczyć. Fajnie, że wszystkie drużyny w III lidze rozpoczęły rundę od zwycięstwa, bo wiadomo, że ma to również wpływ na nasze rozgrywki – mówi Gralak.

Rundę wiosenną Wda rozpocznie od meczu z Chemikiem Moderatorem. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 13:00.

0 0 votes
Article Rating
Wda Świecie przed rundą wiosenną. Dołączyło trzech nowych zawodników
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments