Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

We wrześniu Bydgoszcz będzie stolicą cyberbezpieczeństwa. Politechnika Bydgoska organizuje ważne wydarzenie

Dodano: 03.02.2024 | 21:38

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich będzie organizatorem 29. Europejskiego Sympozjum Badań nad Bezpieczeństwem Komputerowym.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich będzie organizatorem 29. Europejskiego Sympozjum Badań nad Bezpieczeństwem Komputerowym (European Symposium on Research in Computer Security) ESORICS 2024, wydarzenie odbędzie się w dniach 16-20 września 2024 roku na terenie kampusu uczelni w Fordonie.

Sympozjum ESORICS to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu, które co roku przyciąga najwybitniejszych ekspertów i badaczy w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. ESORICS jest konferencją o randze CORE A, wysoko ocenianą przez środowisko naukowe (przyjmowanych jest ok. 15% zgłoszonych prac).

Konferencja odgrywa dużą rolę w europejskiej i międzynarodowej debacie na temat najnowszych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochronie informacji w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych. Podczas sympozjum uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami dotyczącymi zabezpieczeń sieciowych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, technologii prywatności i wielu innych aspektów cyfrowego bezpieczeństwa – podkreśla dr Szymon Różański, rzecznik prasowy PBŚ.


PRZECZYTAJ: Wywiad z wicepremierem i ministrem cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim


Przyznanie organizacji wydarzenia Politechnice Bydgoskiej to w dużej mierze docenienie przez europejskie środowisko naukowe, znaczących prac grupy badawczej PATRAS kierowanej przez prof. dr. hab. inż. Michała Chorasia z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej w dziedzinie bezpieczeństwa (m.in. bezpieczeństwo sztucznej inteligencji, sztuczna inteligencja dla cyberbezpieczeństwa i wykrywania ataków sieciowych oraz walka z dezinformacją i fake news).

W międzynarodowy skład komitetu organizacyjnego ESORICS 2024, poza Chorasiem, wchodzą również inni przedstawiciele Politechniki Bydgoskiej – dr hab. inż. Rafał Kozik, prof. PBŚ, dr inż. Tomasz Marciniak, prof. PBŚ oraz dr inż. Marek Pawlicki. – Dodajmy, że w pierwszej fazie (do 8 stycznia) zgłoszono już 212 prac, które będą teraz recenzowane przez międzynarodowy komitet ekspertów (przyjętych zostanie kilkanaście procent najlepszych artykułów). Wciąż można zgłaszać artykuły w drugiej fazie – termin upływa 19 kwietnia – uzupełnia rzecznik uczelni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments