Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWe wtorek silne burze z gradem. Strażacy mają sporo pracy
31.05.2016 | 12:50

We wtorek silne burze z gradem. Strażacy mają sporo pracy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: Strażacy mają w ostatnich dniach wiele pracy.

Fot. OSP Brzoza

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o zagrożeniu burzami z gradem w całym województwie kujawsko-pomorskim. W ostatnich dniach wysokie temperatury oraz opady deszczu dają się we znaki przede wszystkim strażakom, którzy mają sporo pracy.

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczy całego kraju. Najtrudniejsza sytuacja spodziewana jest w województwie kujawsko-pomorskim, któremu nadano drugi stopień ostrzeżenia, czyli „silne burze z gradem”.

Czytaj także: Pogoda pokrzyżuje plany studentów? Zapowiadają się deszczowe juwenalia

Od początku tygodnia sporo pracy mają strażacy. W poniedziałek rano doszło do pożaru lasu w okolicach dróg pożarowych nr 18 i 21, gdzie interweniowały trzy zastępy oraz dwa samoloty gaśnicze. Po południu w Fordonie paliły się dwa samochody, a w jednym przypadku ogień przeniósł się także do lasu.

Czytaj także: Pożar w lesie. Potrzebne były samoloty gaśnicze

Tylko w poniedziałek na terenie Brzozy, Olimpina i Zielonki odnotowano siedem interwencji dotyczących powalonych drzew oraz zalanych garaży i posesji. Wtorkowy poranek również był pracowity. Zastępy GBA usuwały zwisające nad jezdnią konary drzew w Przyłękach i Olimpinie, gdzie droga została zablokowana, a z uwagi na trudny dostęp oraz obecność przewodów elektrycznych strażacy potrzebowali drabiny mechanicznej.


Powiązane treści