Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWeekend pod znakiem utrudnień komunikacyjnych. Jakie zmiany na trasach tramwajów i autobusów?
Autobus_ linia 80 - kierunek dworzec PKP Bydgoszcz Główna (przystanek Port Lotniczy)_ SF
05.07.2019 | 22:07

Weekend pod znakiem utrudnień komunikacyjnych. Jakie zmiany na trasach tramwajów i autobusów?

Utrudnienia wystąpią zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Na zdjęciu: Sporo zmian w weekend wystąpi na trasach autobusów komunikacji miejskiej. Takowe będą choćby na linii 80 w stronę Dworca Głównego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W weekend Bydgoszczą zawładną uczestnicy Enea Bydgoszcz Triathlon. W związku z tym wydarzeniem, w sobotę i niedzielę wystąpią spore utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę od ok. 7:30 (ok. 14:30 ruch ma być przywracany na stałe trasy) i w niedzielę od ok. 5:30, podczas gdy stopniowe przywracanie ruchu ma się rozpocząć ok. 16:00.

Na czas trwania imprezy całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Toruńskie w kierunku pętli na Babiej Wsi. Te zmiany dotyczyć będą tramwajów linii nr 2, które z Lasu Gdańskiego będą kursowały na trasie, która na czas zawodów czasowo zostanie zmieniona do pętli Bałtycka, zaś linia 4 z Bielaw pojedzie w stronę Zajezdni Tramwajowej. Linie 1, 3, 5, 7, 8 i 10 będą kursowały na swoich stałych trasach.

Przystanek rondo Toruńskie zostanie wyłączony z obsługi pasażerskiej autobusów komunikacji miejskiej. Linia 68 w kierunku pętli Glinki / Glinki BFM / Park Przemysłowy – Exploseum zostanie skierowana na trasę, która czasowo będzie zmieniona na odcinku od ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do trasy Uniwersyteckiej do przystanku Wojska Polskiego/Ujejskiego – powrót na stałą trasę. Przystankami dodatkowymi do obsługi pasażerskiej będą te zlokalizowane na rondzie Fordońskim (obok Pasamonu, po prawoskręcie), Jagiellońska/Łużycka, Wzgórze Wolności. Bez zmian autobusy linii 68 będą kursowały w kierunku pętli na dworcu Leśne.

Linie 69 i 89 kursujące w kierunku pętli na Błoniu zostaną skierowane na czasowo zmienioną trasę od ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do trasy Uniwersyteckiej do przystanku Wzgórze Wolności – powrót na swoją trasę.  Z obsługi pasażerskiej wyłączone będą przystanki rondo Toruńskie i Wojska Polskiego/Ujejskiego, a dodatkowymi – rondo Fordońskie (obok Pasamonu, po prawoskręcie) i Jagiellońska/Łużycka. Bez zmian autobusy będą kursowały w kierunku pętli na osiedlu Tatrzańskim.

Najwięcej zmian dotknie linię 80, która podczas kursów w stronę pętli na Dworzec Główny zostanie skierowana na trasę częściowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/Ziemska, Alejami Jana Pawła II do ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do przystanku Dworzec Autobusowy – powrót na swoją trasę. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki na rondach Inowrocławskim, Kujawskim (dwa) i Jagiellonów. Dodatkowymi będą te na rondzie Toruńskim, Fordońskim (po lewoskręcie, obok Pasamonu) i Jagiellońska/Łużycka. Zmian nie będzie w przypadku kursów do Portu Lotniczego.
Autobusy międzygminnej linii 99 w kierunku placu Kościeleckich zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II do ronda Fordońskiego przez ulicę Jagiellońską do przystanku rondo Jagiellonów – powrót na swoją trasę. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki zlokalizowane na rondach Inowrocławskim i dwa na rondzie Kujawskim, a dodatkowe to te na rondzie Toruńskim, Fordońskim (obok Pasamonu po lewoskręcie), Jagiellońska/Łużycka i Dworzec Autobusowy. W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka bez zmian.

Linia nr 100 – w kierunku pętli Myślęcinek skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną z placu Kościeleckich do ronda Bernardyńskiego do ronda Jagiellonów bez obsługi przystanku Plac Teatralny. W kierunku pętli Plac Kościeleckich bez zmian.

Linie nr ZaT4 i ZaT8 – w kierunku pętli rondo Toruńskie (Bełzy) skierowane na trasę czasowo zmienioną ulicami Wojska Polskiego – Zdobywców Wału Pomorskiego – Alejami Jana Pawła II do przystanku rondo Toruńskie (Bełzy). Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Bełzy / Szarych Szeregów – (w kierunku r. Toruńskiego), Spokojna. Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: Wyżyny, Wojska Polskiego / Kładka. W kierunku pętli Glinki, Kapuściska bez zmian.

Linia numer 76 zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną od ronda Toruńskiego; Mostem Pomorskim, ulicami Fordońską, Kazimierza Wielkiego do ulicy Nowotoruńskiej. Z obsługi zostaną wyłączone przystanki w kierunku Łęgnowa: Toruńska / Łuczniczki, Toruńska / Spokojna i rondo Toruńskie (Pętla). Przystanek początkowo końcowy rondo Toruńskie zostanie przeniesiony na północną stronę ronda Toruńskiego (prawo skręt do marketu). Na zmienionej trasie obowiązywać będą wszystkie przystanki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści