Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWeekend pod znakiem utrudnień komunikacyjnych. Jakie zmiany na trasach tramwajów i autobusów?
05.07.2019 | 22:07

Weekend pod znakiem utrudnień komunikacyjnych. Jakie zmiany na trasach tramwajów i autobusów?

Utrudnienia wystąpią zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Na zdjęciu: Sporo zmian w weekend wystąpi na trasach autobusów komunikacji miejskiej. Takowe będą choćby na linii 80 w stronę Dworca Głównego.

Fot. Szymon Fiałkowski

W weekend Bydgoszczą zawładną uczestnicy Enea Bydgoszcz Triathlon. W związku z tym wydarzeniem, w sobotę i niedzielę wystąpią spore utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę od ok. 7:30 (ok. 14:30 ruch ma być przywracany na stałe trasy) i w niedzielę od ok. 5:30, podczas gdy stopniowe przywracanie ruchu ma się rozpocząć ok. 16:00.

Na czas trwania imprezy całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Toruńskie w kierunku pętli na Babiej Wsi. Te zmiany dotyczyć będą tramwajów linii nr 2, które z Lasu Gdańskiego będą kursowały na trasie, która na czas zawodów czasowo zostanie zmieniona do pętli Bałtycka, zaś linia 4 z Bielaw pojedzie w stronę Zajezdni Tramwajowej. Linie 1, 3, 5, 7, 8 i 10 będą kursowały na swoich stałych trasach.

Przystanek rondo Toruńskie zostanie wyłączony z obsługi pasażerskiej autobusów komunikacji miejskiej. Linia 68 w kierunku pętli Glinki / Glinki BFM / Park Przemysłowy – Exploseum zostanie skierowana na trasę, która czasowo będzie zmieniona na odcinku od ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do trasy Uniwersyteckiej do przystanku Wojska Polskiego/Ujejskiego – powrót na stałą trasę. Przystankami dodatkowymi do obsługi pasażerskiej będą te zlokalizowane na rondzie Fordońskim (obok Pasamonu, po prawoskręcie), Jagiellońska/Łużycka, Wzgórze Wolności. Bez zmian autobusy linii 68 będą kursowały w kierunku pętli na dworcu Leśne.

Linie 69 i 89 kursujące w kierunku pętli na Błoniu zostaną skierowane na czasowo zmienioną trasę od ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do trasy Uniwersyteckiej do przystanku Wzgórze Wolności – powrót na swoją trasę.  Z obsługi pasażerskiej wyłączone będą przystanki rondo Toruńskie i Wojska Polskiego/Ujejskiego, a dodatkowymi – rondo Fordońskie (obok Pasamonu, po prawoskręcie) i Jagiellońska/Łużycka. Bez zmian autobusy będą kursowały w kierunku pętli na osiedlu Tatrzańskim.

Najwięcej zmian dotknie linię 80, która podczas kursów w stronę pętli na Dworzec Główny zostanie skierowana na trasę częściowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II/Ziemska, Alejami Jana Pawła II do ronda Fordońskiego przez ul. Jagiellońską do przystanku Dworzec Autobusowy – powrót na swoją trasę. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki na rondach Inowrocławskim, Kujawskim (dwa) i Jagiellonów. Dodatkowymi będą te na rondzie Toruńskim, Fordońskim (po lewoskręcie, obok Pasamonu) i Jagiellońska/Łużycka. Zmian nie będzie w przypadku kursów do Portu Lotniczego.
Autobusy międzygminnej linii 99 w kierunku placu Kościeleckich zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną od przystanku Jana Pawła II / Ziemska, Alejami Jana Pawła II do ronda Fordońskiego przez ulicę Jagiellońską do przystanku rondo Jagiellonów – powrót na swoją trasę. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki zlokalizowane na rondach Inowrocławskim i dwa na rondzie Kujawskim, a dodatkowe to te na rondzie Toruńskim, Fordońskim (obok Pasamonu po lewoskręcie), Jagiellońska/Łużycka i Dworzec Autobusowy. W kierunku pętli Nowa Wieś Wielka bez zmian.

Linia nr 100 – w kierunku pętli Myślęcinek skierowana zostanie na trasę czasowo zmienioną z placu Kościeleckich do ronda Bernardyńskiego do ronda Jagiellonów bez obsługi przystanku Plac Teatralny. W kierunku pętli Plac Kościeleckich bez zmian.

Linie nr ZaT4 i ZaT8 – w kierunku pętli rondo Toruńskie (Bełzy) skierowane na trasę czasowo zmienioną ulicami Wojska Polskiego – Zdobywców Wału Pomorskiego – Alejami Jana Pawła II do przystanku rondo Toruńskie (Bełzy). Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Bełzy / Szarych Szeregów – (w kierunku r. Toruńskiego), Spokojna. Przystanki dodatkowe do obsługi pasażerskiej: Wyżyny, Wojska Polskiego / Kładka. W kierunku pętli Glinki, Kapuściska bez zmian.

Linia numer 76 zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną od ronda Toruńskiego; Mostem Pomorskim, ulicami Fordońską, Kazimierza Wielkiego do ulicy Nowotoruńskiej. Z obsługi zostaną wyłączone przystanki w kierunku Łęgnowa: Toruńska / Łuczniczki, Toruńska / Spokojna i rondo Toruńskie (Pętla). Przystanek początkowo końcowy rondo Toruńskie zostanie przeniesiony na północną stronę ronda Toruńskiego (prawo skręt do marketu). Na zmienionej trasie obowiązywać będą wszystkie przystanki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści