[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Weekend w Bydgoszczy pełen imprez i koncertów [LISTA WYDARZEŃ]

Dodano: 30.07.2021 | 16:11

Na zdjęciu: W ten weekend w Bydgoszczy będzie się działo - także na Wyspie Młyńskiej!

Fot. Szymon Makowski

Co w ten weekend wydarzy się w Bydgoszczy? Listę imprez przedstawia Urząd Miasta Bydgoszczy.

WYDARZENIA W PIĄTEK

DWA DNI MOCNYCH BRZMIEŃ – 30 i 31 lipca, godz. 16:00 / Fabryka Lloyda
30 i 31 lipca w letniej strefie Fabryki Lloyda w Bydgoszczy odbędzie się Pandora Festiwal 2021. To plenerowy festiwal rockowo-metalowy, dwa dni intensywnych wrażeń muzycznych. Wydarzenie skupia legendy polskiej sceny rockowej oraz energię i entuzjazm młodych muzyków. Koncerty takich gwiazdy jak Luxtorpeda, Illusion, The Sixpounder czy SIQ gwarantują niezapomniane emocje i obecność artystów wielokrotnie nagradzanych i docenianych przez całe rzesze fanów mocnego grania.

KINO PLENEROWE NAD BALATONEM – 30 lipca, godz. 21:00 / Plaża nad Balatonem
W piątkowe wieczory widzimy się nad Balatonem, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mogą całkowicie za darmo obejrzeć najróżniejsze europejskie i amerykańskie produkcje kinowe w ramach kina plenerowego. To projekt zaproponowany i przegłosowany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W najbliższy piątek na ekranie zobaczymy komedię kryminalną „7 psychopatów”.

KINO NA SUFICIE – 30 lipca, godz. 21:00 / Kawiarnia Landschaft
Przeźrocza Festiwal Filmowy razem z kawiarnią Landschaft powracają do kultowego projektu filmowego Landschaftu: „Kino na suficie”! Już jutro (30 lipca) widzowie leżący na materacach w kawiarni będą mogli obejrzeć na suficie legendarne dzieło Davida Lyncha „Dzikość serca”. Wstęp jest wolny jednak liczba miejsc ograniczona. Start filmu o godz. 21.

Weekend w Bydgoszczy pełen imprez i koncertów [LISTA WYDARZEŃ]

Zobacz również:

Nowy plac zabaw w Fordonie

WYDARZENIA W SOBOTĘ

BOTANICZNA PIĄTKA – 31 lipca, godz. 9:00 / Ogród Botaniczny, Myślęcinek
Botaniczna Piątka to cykl spotkań w Ogrodach Botanicznych, łączy sport amatorski i możliwość zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Polsce. Uczestnicy rywalizacji mają do pokonania dystans 5 km – biegiem lub marszem. Na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy odlewany medal z motywem kwiatowym. Projekt został zapoczątkowany w 2016 roku w Poznaniu, aktualnie odbywa się w Ogrodach w Poznaniu, Powsinie, Mikołowie, Łodzi, Lublinie i Myślęcinku.

JOGA NA TRAWIE – 31 lipca, godz. 10:00 / Park Kochanowskiego
Joga na trawie to cykl darmowych zajęć, które odbywają się na świeżym powietrzu w każdą sobotę wakacji. Spotkania są prowadzone przez różnych instruktorów jogi. Spotykamy się zawsze w Parku Kochanowskiego przy filharmonii. Wystarczy wziąć ze sobą matę lub kocyk, wodę i obowiązkowo dobry humor.

ZBIÓRKA KRWI – 31 lipca, godz. 10:00 / Focus Mall
Nawet w wakacje nie brakuje okazji do pomagania innym. 31 lipca na placu przed centrum handlowym Focus stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Każdy z dawców otrzyma upominki w podziękowaniu za udział w akcji. Oddając bezinteresownie swoją krew, dzielimy się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem życia.

KIERUNEK WYCIECZKA – 31 lipca, godz. 10 i 17 / pomnik Kazimierza Wielkiego
Projekt Zabytek już w najbliższą sobotę zaprasza na kolejny spacer z cyklu Kierunek Wycieczka. Tym razem przewodnik opowie między innymi o Przedmieściu Poznańskim i Parku im. gen. Dąbrowskiego. Jak zawsze będzie sporo informacji o obiektach i ludziach, nie zabraknie też ciekawych informacji o przyrodzie. Zbiórka przy pomniku Kazimierza Wielkiego na przeciwko sądu.

TEMATYCZNY SPACER HISTORYCZNY – 31 lipca, godz. 12.00 / Muzeum Okręgowe, Mennica 2
Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na kolejny spacer historyczny. W najbliższą sobotę będziemy mogli pospacerować „Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”. Przewodnikiem będzie Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w MOB. Wraz z nim będziemy odkrywać najdawniejsze Stare Miasto. Początek o 12.00 przy ul. Mennica 2.

INTERAKTYWNE SHOW KLAUNA CYRKOWCA – 31 lipca, godz. 12:00 / Stary Rynek
Już w sobotę Klaun Mat zaprosi dzieci do wesołej zabawy, oczaruje magicznymi sztuczkami i zaskoczy cyrkowymi umiejętnościami. Duża dawka śmiechu gwarantowana. Po występie wszyscy mali widzowie otrzymają balonowe zwierzaki! Zapraszamy na wyjątkowe show, będzie się działo!

FUZJA BRZMIEŃ W WAKEPARKU – 31 lipca, godz. 14:00 / Wakepark Bydgoszcz, Myślęcinek
Słońce, plaża, drinki z palemką oraz ludzie, którzy miłują muzykę. W takich pięknych okolicznościach przyrody bydgoskiego Wakeparku odbędzie się druga edycja Dj’ska Fuzja Brzmień. To idea nietuzinkowego połączenia różnych styli muzycznych prezentowanych przez grających DJ’ów, nie ma tutaj żadnych narzuconych granic. To będzie prawdziwy wakacyjny chill.

FORDON – BYDGOSKI KAZIMIERZ – 31 lipca, godz. 15:00 / Rynek w Starym Fordonie
Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu zaprasza na kolejny spacer po Fordonie. Tematem przewodnim jest „Fordon bydgoski Kazimierz”. Trasa będzie wiodła od kuczki przy Kapeluszników 2, do magazynu macew (nagrobków z żydowskich cmentarzy) przy Patrolowej. Następnie udamy się Targowiskiem na Bejt Olam (kirkut). Przy Bóżnicy odwiedzimy szkołę żydowską Talmud, Torah Schule, mykwę i synagogę, gdzie odbędzie się prelekcja o stylach architektonicznych Bejt Kneset. Opowiemy o Haszem, jak wygląda Torah i czym jest Talmud. Będzie o alef, bejt i taw. Opowiemy o historii kahałów, fordońskiego i bydgoskiego. Przywrócimy do pamięci zapomniany świat aszkenazyjskich Żydów. Wstęp wolny.
MUZYKA W CENTRUM MIASTA – 31 lipca, godz. 16:00 / Stary Rynek
W każdy weekend wakacji zapraszamy na koncerty na bydgoskim Starym Rynku. Zadbaliśmy o muzyczny klimat w samym centrum i zaprosiliśmy do koncertowania zarówno studentów Wydziału Edukacji Muzycznej UKW jak i lubiane przez bydgoszczan kapele podwórkowe: Cynamony oraz Bydgoska Ferajnę. Nie zabraknie również jazzowych rytmów, muzyki filmowej oraz pokazów grupy Mimezis.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM – 31 lipca, 1 sierpnia, godz. 12:30 / Bydgoskie Centrum Informacji
Weekend to wspaniała okazja do poznania bydgoskich atrakcji turystycznych i zabytków oraz do posłuchania ciekawych historii, legend i anegdot. Przewodnik turystyczny zabierze Was na wycieczkę po Starym Mieście (sobota) lub Śródmieściu (niedziela). Zbiórka o 12:30 przy Bydgoskim Centrum Informacji. Liczba miejsc ograniczona.

WYDARZENIA W NIEDZIELĘ

EKO PLENER NA WYSPIE – 1 sierpnia, godz. 10:00 / Wyspa Młyńska
W najbliższą niedzielę Wyspa Młyńska zamieni się w ekologiczne centrum miasta. Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza na Eko Plener – największe wakacyjne, rodzinne wydarzenie ekologiczne w naszym regionie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. gry, zabawy, konkursy i warsztaty. Warto tam zajrzeć już od godz. 9:00.

Weekend w Bydgoszczy pełen imprez i koncertów [LISTA WYDARZEŃ]

Zobacz również:

Więcej o Eko Plenerze z Czystą Puszczą Bydgoską

FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH – 1 sierpnia, godz. 15:00 / Myślęcinek
Konkursy, zabawy i wiele atrakcji dla najmłodszych, a przede wszystkim tysiące małych baniek. W najbliższą niedzielę w Myślęcinku odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. To doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych.

ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – 1 sierpnia, godz. 17:00 / Stary Rynek
Oto dziś, dzień krwi i chwały… Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Kapela Podwórkowa „Ferajna Bydgoska” wraz z zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami serdecznie zapraszają do udziału we wspólnej celebracji. Pokażmy, że Bydgoszczanie pamiętają o bohaterach sierpnia ’44.

KOLOROWY MYŚLĘCINEK – 1 sierpnia, godz. 17:30 / Myślęcinek
Już w najbliższą niedzielę polana Różopole w Myślęcinku zamieni się w prawdziwie kolorową krainę. Tego dnia odbędzie się tam Kolor Fest – Dzień Kolorów Holi. Przyjdźcie z przyjaciółmi i przeżyjcie niezapomniane chwile, obrzucając się kolorowymi proszkami holi. Będzie można też potańczyć przy muzyce najlepszych DJ’ów. Wstep wolny.

KINO MISTRZÓW – 1 sierpnia, godz. 18:00 / Kino Orzeł
1 sierpnia, w 77. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, obejrzymy jedno z najważniejszych dzieł Andrzeja Wajdy w ramach Festiwalu Przeźrocza. W emcekowym kinie Orzeł odbędzie się wyjątkowy pokaz nagrodzonego w Cannes (1957) filmu pt. „Kanał”. Będzie to pierwsza projekcja tego filmu w Bydgoszczy, w odrestaurowanej cyfrowo wersji, co stanowi niepowtarzalną okazję by odkryć arcydzieło mistrza na nowo. Projekcję głównego filmu poprzedzi prelekcja profesora Mariusza Guzka oraz krótkometrażowy film Janusza Morgensterna pt. „Ambulans”. Start o godz. 18:00.

RZEKA MUZYKI – 1 sierpnia, godz. 19:00 / Amfiteatr przy Operze Nova
Po dwuletniej przerwie wróciła Rzeka Muzyki, czyli cykl bezpłatnych koncertów na wodzie. W najbliższą niedzielę usłyszymy największe przeboje Anny Jantar w wykonaniu młodej i utalentowanej Joanny Smajdor. Zaczynamy o godz. 19:00. Liczba miejsc, w związku z pandemią, jest ograniczona. Jeśli jeszcze nie macie biletu, dodatkowa pula będzie rozdawana od 18:00 w okolicach opery.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments