Bydgoszcz
11C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 12 • L 11
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWesprzyj WOŚP nie wychodząc z domu. Jak?
bitcoin logo
06.01.2016 | 13:51

Wesprzyj WOŚP nie wychodząc z domu. Jak?

Pieniądze na zbiórkę możesz przekazać używając elektronicznej waluty Bitcoin.

Na zdjęciu: Logo reklamujące Bitcoiny

Fot. materiały prasowe

Rewolucja w kwestowaniu na rzec finałów WOŚP wciąż trwa. Już po raz drugi prowadzona jest zbiórka Bitcoinów, które można przekazać z dowolnego miejsca na świecie.

Bitcoin to elektroniczna waluta funkcjonująca w Internecie. Jest ona niezależna od banków, rządów lub innych instytucji. Tworzą i utrzymują ją ludzie dla siebie nawzajem. Istnieje ona w sieci p2p, która jest bardzo prosta w obsłudze, a korzystać z Bitcoin można już po instalacji programu klienta. Przesyłane pieniądze trafiają bardzo szybko do odbiorcy i zazwyczaj nie ponosi się dodatkowej prowizji za przelew. Jedynym warunkiem wykonania transakcji jest posiadanie telefonu, laptopa lub innego sprzętu elektrycznego z dostępem do Internetu.

Dzięki pomocy osób, które już korzystają z tej opcji, podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zgromadzić 0,75845346 Bitcoinów (BTC), czyli ponad 1300 zł. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie osób należących do społeczności Bitcoin. Zachęcają ich do przekazywania wpłat elektronicznej waluty na następujący adres: 1wosp76ViUL2Japc9uoY9RqGB3xkrXDme Datki można wpłacać do 10 stycznia 2016 roku. Po tym terminie przekazane fundusze będą zwracane na konto nadawcy.

Patronat nad tegoroczną zbiórką objął BitMarket.pl, który wymieni zgromadzone Bitcoiny na złotówki i nie pobierze żadnej prowizji za tę transakcję.

 


Powiązane treści