Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWeź udział w charytatywnym biegu. Pomóż ojcu czwórki dzieci wrócić do zdrowia!
krzysztof kuliberda bydgoszcz
01.12.2018 | 10:16

Weź udział w charytatywnym biegu. Pomóż ojcu czwórki dzieci wrócić do zdrowia!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. mat. prasowe

9 grudnia w Myślęcinku odbędzie się charytatywny bieg i marsz nordic walking na rzecz Krzysztofa Kuliberdy – mieszkańca Bydgoszczy, który doznał porażenia czterokończynowego.

37-letni Krzysztof Kuliberda to mąż i ojciec czwórki dziewczynek. Niedawno doznał nagłego zatrzymania akcji serca. Udało się przeżyć, jednak wskutek długiej reanimacji doznał porażenia czterokończynowego. Obecnie nie porusza się i nie mówi. Jego kochająca żona i córki walczą z całych sił, żeby Krzysiek się obudził. Leczenie jest jednak kosztowne. Ponadto, żona Krzysztofa jest w pełni poświęcona opiece nad czwórką dzieci.

By pomóc Krzysztofowi i jego rodzinie, fundacja DUM SPIRO, SPERO organizuje „Piernikowy bieg i marsz charytatywny”. Odbędzie się on 9 grudnia (niedziela) na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości pięciu kilometrów – w imprezie mogą wziąć udział zarówno biegacze, jak i osoby uprawiające nordic walking. Zapisy odbywają się na stronie herkules.org.pl – minimalna kwota uczestnictwa w biegu i marszu Nordic Walking dla osoby dorosłej to 35 złotych, a dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat – 10 złotych.

Rejestracja internetowa możliwa jest do 5 grudnia, do godz. 23.00. Bezpośredniej rejestracji i opłaty będzie można dokonać także w dniu zawodów w biurze zawodów. W zawodach obowiązuje limit 350 osób (300 w biegu, 50 osób nordic walking),  przy czym decyduje kolejność dokonania wpłaty na rzecz Krzysztofa Kuliberdy. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację Krzysztofa! Na uczestników biegu czekają liczne niespodzianki – firma Kopernik ufundowała pierniki, które będą dołączone do pakietów startowych.

PROGRAM WYDARZENIA

  • 08:00 – 09:30 – biuro zawodów
  • 10:00 – start biegu i marszu Nordic Walking – 5 km
  • godz. 11:00 – dekoracje

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu imprezy. Zapewniony jest elektroniczny pomiar czasu.

Więcej informacji o możliwości wsparcia rehabilitacji Krzysztofa Kuliberdy oraz biegu można znaleźć na Facebooku, na stronie „Nie tracąc nadziei – walczymy o Krzyśka”.


Powiązane treści