Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWezwania do zapłaty wywołały poruszenie. ZDMiK(P) uspokaja
20.07.2016 | 13:32

Wezwania do zapłaty wywołały poruszenie. ZDMiK(P) uspokaja

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy tłumaczy akcję windykacyjną.

Na zdjęciu: Wezwania do zapłaty wywołały zamieszanie wśród pasażerów.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy postanowił ściągnąć od pasażerów należności za jazdę bez ważnego biletu. Akcja wywołała spore poruszenie wśród osób, które otrzymały wezwania do zapłaty.

Listy od centrum operacyjnego firmy Intrum Justitia otrzymało w ostatnich dniach wielu bydgoszczan, którzy mieli nie zapłacić mandatów za jazdę środkami komunikacji miejskiej bez ważnego biletu. Większość z nich w pierwszej chwili potraktowała doręczone pismo jako próbę wyłudzenia i trudno się temu dziwić. Zgodnie z danymi zawartymi w liście, podmiotem, który zlecił windykację było „ZDMiK w Bydgoszczy”. Uwagę zwrócił nie tylko brak litery „P”. Dyskutowano też o podanym numerze konta bankowego, kwestii wcześniejszego uregulowania długu oraz znalezionych w internecie artykułach o bezprawnych praktykach firmy.

We wtorek rano ZDMiKP postanowił wydać komunikat, aby wyjaśnić sytuację pasażerom. „Uprzejmie informujemy, iż od dnia 21.06.2016r. firma Intrum Justita Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Domaniewska 41, zgodnie z podpisaną umową, prowadzi na rzecz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy windykację należności za jazdę bez ważnego biletu w środkach komunikacji miejskiej. Konto bankowe zawarte w wezwaniach o nr: 71 1240 6452 1111 0010 5714 7393, jest kontem ZDMiKP utworzonym specjalnie w tym celu” – czytamy na stronie internetowej drogowców.


Powiązane treści