Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 15 • L 10
18C
Pon
21C
Wt
22C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWiadomo, co znajdzie się w miejscu Tesco. Jeden taki market już jest w Bydgoszczy
szyld Tesco Extra Bydgoszcz - SF
21.10.2019 | 10:04

Wiadomo, co znajdzie się w miejscu Tesco. Jeden taki market już jest w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Tesco przy Toruńskiej wkrótce zostanie zamknięte.

Fot. Szymon Fiałkowski

Leroy Merlin planuje otworzyć trzy nowe sklepy. Jeden z nich znajdzie się w Bydgoszczy, zastępując funkcjonujące od lat Tesco.

Pierwsze oficjalne informacje o planach zamknięcia marketu przy ul. Toruńskiej pojawiły się w lipcu tego roku. O sytuacji poinformowali związkowcy z Solidarności. Oni także kilka dni temu przedstawili pismo donoszące o braku porozumienia ws. zwolnień grupowych w Tesco. – NSZZ „Solidarność” nie wyraziła zgody na warunki zaproponowane przez pracodawcę dot. wypłat dodatkowego świadczenia. Stoimy na stanowisku, że dodatkowe świadczenie powinni otrzymać wszyscy pracownicy, którzy utracą pracę podczas zwolnień grupowych. W naszej opinii pozbawianie dodatkowego świadczenia np. z powodu zwolnienia lekarskiego jest dyskryminowaniem tej grupy pracowników, która miała pecha zachorować albo miała wypadek w pracy lub planowany zabieg itd. – tłumaczy NSZZ. Oprócz zamknięcia sklepu w Bydgoszczy podobny los spotka markety w Warszawie (dwa), Sosnowcu i Zabierzowie.

Tymczasem sieć Leroy Merlin poinformowała, że to ona przejmie obiekty Tesco w Bydgoszczy oraz w Gorzowie Wlkp. i Gdyni. Obecnie liczy 65 sklepów, w tym jeden przy ul. Rejewskiego w Fordonie. Oferuje w nich materiały budowlane, wystrój wnętrz i akcesoria do ogrodu.  – Nabyte obiekty, po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców związane z realizacją projektów dla domu i ogrodu – informuje biuro prasowe marki.

W nowych sklepach dostępnych będzie ok. 30-40 tys. produktów, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. – Wraz z partnerami z innych firm handlowych będącymi najemcami lub sąsiadami, Leroy Merlin planuje stworzyć silne destynacje handlowe, które będą odpowiadały na różne potrzeby lokalnych społeczności – wyjaśnia firma.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez UOKiK. Otwarcie nowych obiektów planowane jest na 2021 rok. Wkrótce firma ma rozpocząć rekrutację pracowników.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści