Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiadukt na Wojska Polskiego: Teraz rozbiórka, potem budowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.09.2021 | 12:10

Na zdjęciu: Rozbiórka wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego trwa od kilkunastu dni.

Fot. Szymon Fiałkowski

Postępują roboty rozbiórkowe północnego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach rozpocznie się budowa nowej przeprawy z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem. W związku z pracami, w rejonie wiaduktów obowiązuje zmieniona organizacja ruchu – drogowcy przekonują, że odbywa się bez większych zakłóceń.

Prace rozbiórkowe wiaduktu północnego trwają od kilkunastu dni. Najpierw usunięto nawierzchnię asfaltową i słupy oświetleniowe, a następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji. Obecnie znaczna część obiektu od strony zachodniej została już rozebrana; zdemontowano także większość stalowych podpór. Teraz prowadzone prace obejmują betonowe podpory wiaduktu.


ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie na Kujawskiej. Brał w nim udział nieoznakowany radiowóz [ZDJĘCIA]


Po zakończeniu robót tego etapu robót, ruch na alei Jana Pawła II w rejonie wiaduktu zostanie przełożony na jezdnię zachodnią i rozpocznie się rozbiórka dalszej części wiaduktu, od strony Wyżyn. Te prace nie wpłyną jednak na dotychczasową organizację ruchu na obiekcie w ciągu ul. Wojska Polskiego. – Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń – przekonuje ZDMiKP.

Warto dodać, że na czas prac powstało przejście dla pieszych przez ulicę Wojska Polskiego. Przy jego tworzeniu wykorzystano przejście przez ulicę Zdobywców Wału Pomorskiego. Jest to realizacja postulatu, zgłoszonego przez Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych [CZYTAJ WIĘCEJ].

Nowy północny wiadukt będzie posiadał drogę rowerową, chodnik i oświetleniem. – Jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem, ma być przejezdny już zimą. Całość prac ma zakończy się do połowy przyszłego roku – informują drogowcy. Wykonawcą robót, które pochłoną ponad 22 miliony złotych, jest firma Mostostal Kielce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments