Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiadukt potrzebuje patrona. Kto nim będzie?

Dodano: 29.08.2019 | 09:24
trasa Uniwersytecka Bydgoszcz

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Wiadukt na trasie Uniwersyteckiej został otwarty na początku sierpnia jako ostatni element inwestycji.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pojawiły się dwie propozycje patrona wiaduktu na trasie Uniwersyteckiej. Radni tym tematem mogą zająć się już na najbliższej sesji, która odbędzie się 4 września.

Jako pierwszy z inicjatywą wyszedł poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski (startuje on w nachodzących wyborach parlamentarnych z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej), który zaproponował podczas konferencji prasowej, aby wiadukt nad aleją Jana Pawła II nosił imię Tadeusza Mazowieckiego. – Osoba pierwszego niekomunistycznego premiera RP nie budzi i nie powinna budzić kontrowersji. Był to człowiek dialogu. Dążył do tego, aby podziały w Polsce były jak najmniejsze – mówił Olszewski i przypomniał, że droga prowadzi do ronda 4 czerwca 1989 r, upamiętniającego pierwsze częściowo wolne wybory. Ta nazwa została nadana skrzyżowaniu ul. Glinki, Magnuszewskiej i Rozłogi przez radnych w maju tego roku.

Do pomysłu Olszewskiego z entuzjazmem podchodzi przewodnicząca rady miasta. – Takie działania doskonale wpisują się w to, co dzieje się w Bydgoszczy w ramach roku wolności – mówi Monika Matowska-Gulczyńska. Przypomina, że projekt uchwały musi podpisać co najmniej siedmiu radnych, żeby mógł on zostać wprowadzony do programu obrad sesji.

W tym tygodniu pojawił się kolejny pomysł, który przedstawili bydgoscy społecznicy – Adam Goździewski i Sebastian Grysiak, którzy w ubiegłorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia starali się o miejsce w radzie miasta z list Kukiz’15. W tej kampanii popierają kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Paulinę Wenderlich. Grysiak i Goździewski, którzy od kilku miesięcy regularnie publikują nagrania wideo o tematyce miejskiej na YouTubie, zaproponowali, aby patronką wiaduktu została Irena Szewińska. – Jest honorową obywatelką miasta, a jak wiemy, pierwszy memoriał pamięci Ireny Szewińskiej został zorganizowany w Bydgoszczy – przypomniał Grysiak. Społecznicy poinformowali, że ich petycja została już złożona w biurze rady miasta.

Zdaniem startującej z 20 miejsca na liście PiS Wenderlich propozycja złożona przez Olszewskiego jest niczym innym, jak dyktatem partyjnym. – To my, bydgoszczanie, powinniśmy o tym decydować – powiedziała kandydatka PiS do parlamentu. Wiadukt został oddany do użytku 2 sierpnia. Był ostatnim elementem, którego brakowało do zakończenia prac na przedłużeniu trasy Uniwersyteckiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lat temu

Skoro nad al. Jana Pawla II, to może „Kazimierza Łyszczyńskiego”. ..?

Roman
Roman
4 lat temu

Proponowałem nazwę mostu i całej trasy uniwersyteckiej ochrzcić mianem „Kolejny bubel drogowy Bruskiego w tym mieście!!!”. Jakoś nie dotarło. Gdzie na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła są zjazdy i wjazdy ślimakowe podobne do tych prowadzących na lotnisko? Oczywiście wszystko zostało (jak zwykle) dokładnie tak zrobione, żeby nie można było tego naprawić!!! Mieszkam na Wzgórzu Wolności. Ta trasa to kompletny bubel. Skrzyżowanie z Wojska Polskiego pierwotnie miało być dwupoziomowe. Warunki terenowe aż zachęcały do takiego rozwiązania, i co? Jeżeli ma się takiego małego bruskiego, to ma się takie rozwiązania urbanistyczne? Podobnie rzecz się ma z wcześniejszymi rozwiązaniami drogowymi w naszym mieście.… Czytaj więcej »

Beata Szkopiak
Beata Szkopiak
4 lat temu

Ulica beaty Szkopiak inne ulice nie maja tez sensu a ja tez bym chciala ulice2????