Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWiata przy rondzie Jagiellonów nadal zniszczona. Kiedy naprawa? [ZDJĘCIA]
09.04.2016 | 12:16

Wiata przy rondzie Jagiellonów nadal zniszczona. Kiedy naprawa? [ZDJĘCIA]

Minał już miesiąc od wypadku.

Na zdjęciu: Z przejścia korzystają piesi, choć nadal znajdują się tam kawałki uszkodzonego zadaszenia.

Fot. Leszek Grabowski

W czasie serii wypadków na rondzie Jagiellonów zniszczona została wiata nad przejściem podziemnym od strony Banku Pocztowego. Chociaż od zdarzenia minął już miesiąc, zadaszenie nadal nie zostało naprawione.

Do najgroźniejszego z wypadków, które ostatnio miały miejsce na rondzie Jagiellonów, doszło 4 marca. Kierująca seatem 43-letnia kobieta wjechała wówczas na rondo (od strony dworca autobusowego), zanim ford (wjeżdżający na ulicę 3 Maja) zdołał je opuścić. W wyniku uderzenia kierująca fordem straciła nad nim panowanie i wbiła się w wiatę jednego z przejść do podziemi ronda.

Zobacz także: Nagranie wypadku na rondzie Jagiellonów

Choć od wypadku minął już miesiąc, wiata nadal nie została wyremontowana. Miejsce wypadku ogrodzono jedynie przestawianymi co jakiś czas barierkami. – Złożyliśmy już stosowne zamówienie na wykonie brakującego ożebrowania i wyprofilowanego, zniszczonego w wyniku wypadku zadaszenia – tłumaczy nam Krzysztof Kosiedowski. Czemu naprawa trwa tak długo? –  Niestety konstrukcje są wykonywane tylko na zamówienie, na którego realizację oczekujemy. Oczywiście po wykonaniu przez producenta brakującego fragmentu zadaszenia, zostanie wykonana naprawa – mówi rzecznik prasowy ZDMiKP.


Powiązane treści