70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWicemistrz pokonał mistrza! Wygrana bydgoskich koszykarek z CCC
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice_ Julie McBride - Jasmine Thomas_ SF
06.01.2019 | 17:05

Wicemistrz pokonał mistrza! Wygrana bydgoskich koszykarek z CCC

Bydgoszczanki wygrały dziesiąty mecz w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Julie McBride musiała toczyć zacięte pojedynki z Jasmine Thomas.

Wicemistrz pokonał mistrza. Po niezwykle zaciętym pojedynku, koszykarki Artego pokonały przed własną publicznością CCC Polkowice.

To był hit na zakończenie pierwszej części sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. W Artego Arenie zmierzyły się aktualne wicemistrzynie i mistrzynie kraju, a także dwa kluby występujące w europejskich pucharach.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanki bardzo mocno rozpoczęły niedzielny pojedynek we własnej hali. Od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry. Po celnych rzutach Julie McBride było 8:2, 13:3. Polkowiczanki nie radziły sobie z obroną Artego, które także w tej odsłonie wyraźnie wygrało walkę na tablicach (jedenaście zebranych piłek Artego przy 6 zespołu  gości), a miejscowe pierwszą kwartę wygrały 26:10. Jednak wysoko wygrana pierwsza kwarta najwyraźniej rozdrażniła podopieczne Marosa Kovacika, które w połowie tej części gry odrobiły niemal całą stratę, tracąc do gospodyń jeden punkt. Ostatecznie do przerwy było 40:38 dla Artego.

Równie zacięta była druga połowa. Problemem Artego znów były faule. W połowie trzeciej kwarty pięć fauli miała na swoim koncie Dragana Stanković, a po trzy przewinienia – Elżbieta Międzik, Karolina Poboży, Ziomara Morrison i Alexis Hornbuckle. Na dwie minuty przed końcem spotkania, prowadzenie bydgoskiego zespołu stopniało do pięciu punktów (64:59), dodatkowo miejscowym koszykarkom szwankowała skuteczność rzutów z gry. W końcówce cenne punkty dorzuciła Morrison, ale rywalki odpowiedziały trafieniami z wolnych Thomas i trójką Owczarzak, co sprawiło że na 25 sekund przed końcem meczu zrobiło się 69:66, a potem 70:68. Polkowiczanki ratowały się potem faulami, a z linii rzutów wolnych punktowały McBride i Szott-Hejmej.

Artego w czwartek zagra u siebie rewanż I rundy play-off Pucharu Europy FIBA z CEZ Basketball Nymburk (18:00, pierwszy mecz 68:64 wygrały podopieczne Tomasza Herkta), a w niedzielę rozpoczną rundę rewanżową derbowym meczem z Energą Toruń (18:30, Artego Arena)

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 13. KOLEJKA – 6.01.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – CCC POLKOWICE 72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 19:18)

ARTEGO: Szott-Hejmej 16 (3×3), Morrison 15 (11 zb.), McBride 11 (2×3, 6 as.), Międzik 8 (2×3, 6 zb.), Stanković 6 (5 f.) – Hornbuckle 8 (1×3, 8 zb.), Radocaj 6, Poboży 2.

CCC: Fagbenle 17 (11 zb.), Hayes 13, Leedham 6 (1×3, 5 zb.), Thomas 4 (6 zb.), Kaczmarczyk – Kaltsidou 21 (2×3, 5 zb.), Kizer 4, Owczarzak 3 (1×3).

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Bartosz Puzoń, Michał Chrakowiecki.
Komisarz EBLK: Arkadiusz Zagrodnik.