Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszczanka wicemistrzynią świata we fryzjerstwie!

Dodano: 01.11.2022 | 11:00

Na zdjęciu: Wicemistrzyni świata opowiedziała o mistrzostwach we fryzjerstwie.

Fot. arch. prywatne

W październiku odbyły się Mistrzostwa Świata we fryzjerstwie. Wicemistrzyni świata w konkurencji polegającej na strzyżeniu w geometrii opowiada, jak wyglądają tego typu zawody.

W dniach 23-24 października 2022 roku w Paestum we Włoszech odbyło się World Champion Hairstylist, czyli Mistrzostwa świata we fryzjerstwie. Wzięła w nich udział Małgorzata Żebrowska z Bydgoszczy, która została wicemistrzynią świata w konkurencji polegającej na strzyżeniu w geometrii.

Brałam udział w dość mocnej, kreatywnej konkurencji- strzyżenie w geometrii. Było to zaawansowane wycinanie włosa – mówi Małgorzata Żebrowska.

Trenerką wicemistrzyni od lat jest Joanna Zaremba-Wanczura z Zaremba International Academy. Współpracują one ze sobą od prawie 20 lat. Małgorzata Żebrowska nie tylko nadal trenuje u swojej mentorki, ale również jest instruktorem w jej akademii.

Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się w 2003 roku jak zaczęłam praktyki u Joanny Zaremby-Wanczury i do tej pory jesteśmy razem. Jest ona moją szefową i trenerką, a po tylu latach już nawet przyjaciółką – mówi wicemistrzyni.

Żeby wziąć udział w tego typu zawodach, trzeba dołączyć do federacji i regularnie płacić w niej składki. Wicemistrzyni z Bydgoszczy należy do Federacji CMC Polska. Oprócz tego, każdy zawodnik szuka sobie trenera. Najczęściej wybierają oni tych, którzy znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. W przypadku Małgorzaty Żebrowskiej nie musiała ona martwić się dojazdami, ponieważ jej trenerka uczy w jej rodzinnym mieście.

Zawody we fryzjerstwie odbywają się z podziałem na kadry męskie i damskie. Dodatkowo każdy zawodnik wybiera temat, w którym czuje się najlepiej. Następnie ustalane są terminy zjazdów i zawodnicy przyjeżdżają na treningi. Podczas ich trwania trenerzy obserwują postępy fryzjerów i decydują kto weźmie udział w danych zawodach. Nawet jeśli ktoś bardzo chciałby wziąć udział w konkretnym konkursie, ostateczną decyzję i tak podejmuje trener.

Małgorzata Żebrowska już wcześniej brała udział w tego typu konkursach i dzięki temu dowiedziała się, na czym polega taka rywalizacja oraz na co sędziowie zwracają uwagę. Dlatego przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata przygotowywała się i zorientowała się, co aktualnie jest modne we Włoszech.

Natomiast jej wrażenia z udziału w zawodach są bardzo pozytywne, ponieważ podczas tego typu konkursów przede wszystkim dobrze się bawi i nie skupia się wyłącznie na wygranej, choć za każdym razem zdobycie nagrody jest dla niej wyróżnieniem i spełnieniem marzeń.

Tak jak na starcie zaczynałam czesanie lub strzyżenie z uśmiechem, tak zeszłam ze sceny z uśmiechem i to jest najfajniejsze – mówi Małgorzata Żebrowska.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taros
taros
1 rok temu

Ale przecież takich kosmetyków, które mają w salonach, możecie również używać w domu. Zobaczcie – https://www.fryzomania.pl/ U nas to zrobiło różnicę. I moim zdaniem warto zainwestować w jakość – dobrze na tym wyjdziecie.

Żubry
Żubry
1 rok temu

Gratulacje