Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 2 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWichura nad Bydgoszczą. Wydano ostrzeżenie
wiatr wichura bydgoszcz
21.10.2021 | 10:14

Wichura nad Bydgoszczą. Wydano ostrzeżenie

Na zdjęciu: Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, w godzinach 12:00 - 20:00.

Fot. freepik

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wichurami, które mogą przejść nad Bydgoszczą w czwartek (21 października), w godzinach popołudniowych.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze obowiązuje od godziny 12:00 do 20:00. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 85%.
Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności – przede wszystkim o bezwzględne unikanie miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, nieparkowanie aut w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, a także o sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach prosimy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego: 52 585 98 88.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści