[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wichura w Bydgoszczy. Drzewo przygniotło kobietę

Dodano: 05.04.2022 | 12:01

Na zdjęciu: W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 40 razy w związku z silnym wiatrem.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Ponad 40 interwencji związanych z silnym wiatrem podjęli w ciągu ostatniej doby strażacy na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia doszło na Wyżynach, gdzie drzewo przygniotło kobietę.

Najwięcej zgłoszeń strażacy otrzymali w poniedziałek w godz. 16:00-19:00. Później sytuacji unormowała się. Łącznie do godz. 8:00 we wtorek interweniowali 45 razy. Zdecydowanie najwięcej zdarzeń – 30 – odnotowano na terenie Bydgoszczy. Działania prowadzono też na terenie gmin Koronowo, Solec Kujawski, Nowa Wieś Wielka i Dąbrowa Chełmińska.

Do najniebezpieczniejszego zdarzenia doszło po godz. 17:20 na ul. Modrakowej w Bydgoszczy, gdzie drzewo przygniotło kobietę. Było ona uwięziona pod konarami.

Po przybyciu na miejscu strażaków poszkodowana została uwolniona, a następnie przekazana pod opiekę ratowników medycznych i przewieziona do jednego z bydgoskich szpitali. Działania na miejscu prowadził jeden zastęp z JRG Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

W środę wiatr w Bydgoszczy jest już nieco słabszy. Temperatura za dnia ma wynieść maksymalnie 7 stopni Celsjusza. W środę i czwartek przewidywane są opady deszczu.

Wichura w Bydgoszczy. Drzewo przygniotło kobietę
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments