[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Więcej bydgoskich dróg w budowie. Skąd pochodzą środki na te inwestycje?

Dodano: 25.09.2022 | 15:00

Na zdjęciu: Utwardzane są kolejne drogi w Bydgoszczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa przebudowa kilku kolejnych ulic w Bydgoszczy. Tym razem prace trwają na osiedlu Miedzyń.

Ulica Wejherowska zyska twardą nawierzchnię na całym odcinku od ul. Nakielskiej do ul. Spacerowej, liczącym ok. 280 metrów. Zostaną zbudowane pieszojezdnia z kostki betonowej, zjazdy i dojścia do posesji. Przy skrzyżowaniu z ul. Spacerową powstanie parking i wzdłuż ulicy pojawi się kilka nowych miejsc parkingowych. Ulica zostanie również wyposażona w progi zwalniające, wypusty do kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie. Koszt prac wyniósł 2 mln zł i mają one potrwać do końca roku.

Obecnie trwa również stabilizowanie ulic o mniejszym natężeniu ruchu. Ażurowe płyty mają znaleźć się na ul. Fiołkowej i ul. Letniej. Część ulic zostanie wyłożona betonową kostką w celu ułatwienia poruszania się pieszym. W ostatnim czasie tego typu prace zostały zakończone na ul. Katowickiej i części ul. Widok.

Miasto wystąpiło o środki centralne na przebudowę osiedlowych ulic, w tym m.in. ul. Janowieckiej. W budowie nowych ulic pomaga również program “25/75”. Dzięki niemu ulice mogą zostać odnowione w danym roku budżetowym, jeśli stowarzyszeniom bydgoszczan uda się zebrać 25% środków na realizację inwestycji. W ten sposób przebudowana została ul. Nefytowa. W ostatnich latach przeznaczono 177 mln zł na prace związane z budową ulic.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments