Bydgoszcz
18C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 18 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWięcej miejsc dla najmłodszych bydgoszczan w miejskich placówkach. Ponad tysiąc
dziecko, niemowlak, baby
02.01.2017 | 19:38

Więcej miejsc dla najmłodszych bydgoszczan w miejskich placówkach. Ponad tysiąc

Zmiany mają nastąpić w tym roku.

Na zdjęciu: Miejsc dla dzieci będzie więcej.

Fot. wolny dostęp

Dziesięć lat temu w bydgoskich żłobkach było zaledwie 315 miejsc. Z roku na rok ta liczba rośnie, a już na początku 2018 roku ma wynieść ponad tysiąc. Zwiększenie limitu przyjęć ma być skutkiem rozbudowy żłobka nr 18 przy ul. Brzozowej 28 na Szwederowie. 

Inwestycja została uwzględniona w projekcie budżetu miasta na rok 2017. Zadanie obejmuje rozbudowę budynku żłobka poprzez budowę parterowego pawilonu połączonego łącznikiem z bryłą dotychczasowego budynku. W pawilonie, o powierzchni liczącej około 500 metrów kwadratowy, znalazłyby się miejsca dla 64 dzieci podzielonych na cztery podgrupy wiekowe. Pojawiłyby się również dwie nowe łazienki i pomieszczenia gospodarcze. Zmodernizowana ma zostać również żłobkowa kuchnia. Ponadto przed budynkiem ma powstać pięć małych placów zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami trawiastymi i poliuretanowymi. –  Dobudowane zostaną nowe chodniki i miejsca parkingowe – dodają przedstawiciele urzędu miasta.

Niezbędna koncepcja dotycząca przebudowy jest już gotowa. Ogłoszono również przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz prace budowlane. O wyborze najkorzystniejszej oferty ma decydować cena, koszt nadzoru autorskiego i termin realizacji zadania.

Szacunkowa wartość inwestycji to 3 080 000 zł. – W projekcie budżetu miasta środki na zadanie są zabezpieczone w rezerwie na wydatki inwestycyjne. Inwestycja trafi do realizacji pod warunkiem uzyskania wsparcia z rządowego programu „Maluch”. Dzieci z nowej placówki mogłyby korzystać na początku 2018 roku – informują pracownicy urzędu miasta.


Powiązane treści