Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Więcej pasażerów na bydgoskim lotnisku. Uruchomiono nowy wakacyjny kierunek

Dodano: 11.07.2022 | 18:18

Na zdjęciu: Bydgoski Port Lotniczy podał dane dotyczące tego, ilu pasażerów odprawiono w drugim kwartale tego roku. Było ich zdecydowanie więcej, niż w pierwszym kwartale 2022 r.

Fot. Archiwum

Lotniska powoli wracają do stanu sprzed pandemii COVID-19. Więcej pasażerów w drugim kwartale tego roku odprawiono także na bydgoskim lotnisku. – Prognozy na kolejne miesiące są obiecujące – słyszymy od przedstawicieli portu lotniczego. 

W pierwszym kwartale 2022 roku, na bydgoskim lotnisku odprawiono 35 569 pasażerów, wykonano nieco ponad półtora tysiąca operacji startów i lądowań. Z danych przekazanych przez Port Lotniczy Bydgoszcz wynika, że w drugim kwartale przez bydgoskie lotnisko przewinęło się 62 685 pasażerów. – To ponad 452% wzrost w porównaniu z drugim kwartałem ubiegłego roku – mówi specjalista ds. PR bydgoskiego Portu Lotniczego Mateusz Dul i zaznacza, że w całym drugim kwartale odbyły się 832 operacje startów i lądowań.

Wiele wskazuje na to, że dane w trzecim kwartale będą jeszcze lepsze. W sezonie letnim, z Bydgoszczy polecimy m.in. do Warszawy, powróciły także loty do Krakowa, a wśród zagranicznych kierunków są Birmingham, Dublin, Londyn Luton i Londyn Stansted oraz Antalya, do której loty odbywają się w środy i soboty. – W szczytowym momencie realizowane były dwadzieścia cztery loty tygodniowo – precyzuje Dul.

Początek lipca przyniósł uruchomienie kolejnego zagranicznego połączenia. Z Bydgoszczy od 5 lipca realizowane są połączenia do Burgas w Bułgarii. To drugi wakacyjny kierunek lotów z portu im. Ignacego Jana Paderewskiego.

0 0 votes
Article Rating
Więcej pasażerów na bydgoskim lotnisku. Uruchomiono nowy wakacyjny kierunek
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
1 rok temu

powinni byc loty do Hanoweru bezposrednie

EMByb
EMByb
1 rok temu

Powinno być więcej zagranicznych kierunków. No Hiszpania Portugalia Bałkany itp

Gość
Gość
1 rok temu

A tymczasem Ryanair z Łodzi jesienią uruchomi trzy nowe połączenia..do Brukseli, Mediolanu i Alicante (Hiszpania) szkoda ze nie u nas ,gdzie jest zastój pod względem nowych kierunków brakuje Skandynawii jak Oslo czy Stockholm czy wakacyjne czartery do Grecji.

Plebs
Plebs
1 rok temu

A do Niemiec dalej nie ma lotów..

Joka
Joka
1 rok temu

A co że Szkocją? Tylu Polaków tam mieszka, a do Edynburga od kilku lat…nic

Moni
Moni
1 rok temu

Ciągle tylko Turcja i Bułgaria. Nie mam ochoty wypoczywac z Rosjanami. Ci co latają, juz dawno tam byli i chcą zobaczyc/wypocząć w innym miejscu/kraju. Mieszkam przy lotnisku, a na wakacje musze pokonywac 150 km do lotniska w Poznaniu.

Grażyna
Grażyna
1 rok temu

Dlaczego nie ma lotów do Menchasteru lub Liverpoolu. Kiedyś były. Proszę uruchomić w /w loty.