Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWięcej pieniędzy w budżecie obywatelskim. I nowa formuła głosowania
budżet obywatelski, bbo, wyspa młyńska - st
27.04.2017 | 14:23

Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim. I nowa formuła głosowania

Rusza kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Jedną z inwestycji zrealizowanych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego jest tablica dotykowa na Wyspie Młyńskiej.

Fot. st

Więcej pieniędzy, zmienione możliwości głosowania i dłuższy okres na składanie i weryfikację projektów – tak ma wyglądać najbliższa edycja  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku ratusz przeznaczy do dyspozycji mieszkańców 9 milionów 858 tysięcy złotych. – Myślę, że wzrost pieniędzy zwiększy zainteresowanie budżetem obywatelskim – mówi dyrektor biura obsługi mediów i komunikacji społecznej urzędu miasta Michał Sztybel. – Wzorem poprzednich lat planujemy oczywiście spotkania z wnioskodawcami, warsztaty i inne akcje promocyjne. Budżet obywatelski jest formą konsultacji, dyskusji – dodaje. W porozumieniu z Miejską Pracownią Urbanistyczną przygotowano mapy pokazujące nieruchomości należące do miasta, a także odległości od placów zabaw, obiektów sportowych i miejsc zielonych.

Harmonogram budżetu obywatelskiego jest podobny do lat poprzednich. Od dzisiaj, czyli 27 kwietnia, mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty. Ten etap potrwa do 31 maja, zaś do 16 września przedstawione propozycje będą weryfikowane. Swoje opinie wydadzą także rady osiedla. Przez cały październik trwać będzie głosowanie.

W tym roku każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować na więcej niż jeden projekt. – Jeśli np. na dane osiedle będzie przeznaczone 200 tysięcy złotych, to będzie mógł wybrać projekty o wartości 100 tys. zł, 75 tys. zł i 25 tys. zł – tłumaczą urzędnicy. Nie będzie też ograniczeń co do liczby składanych projektów.

Na każde osiedle trafi 50 tysięcy złotych kwoty gwarantowanej, a reszta środków będzie przyznana na podstawie wielkości osiedla. Najmniej pieniędzy dostanie Łęgnowo-Wieś (70 tys. zł), a najwięcej – Szwederowo (845 tys. zł).


Powiązane treści