Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wieczór w krainie najpiękniejszych melodii. Wygraj bilety na koncert „Gdy Opera spotyka się z Operetką” [KONKURS]

Dodano: 14.02.2019 | 12:49

Na zdjęciu: W trakcie koncertu nie zabraknie również tańca.

Fot. mat. organizatora

Podróż po słynnych dziełach operowych i operetkowych – z takim zaproszeniem do mieszkańców Bydgoszczy wychodzą twórcy Sceny Kamienica z Wrocławia. Ich wyjątkowy koncert inscenizowany „Gdy Opera spotyka się z Operetką” odbędzie się już w pierwszą sobotę marca w Kinie Adria w Bydgoszczy. 

W trakcie wydarzenia nie zabraknie popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, węgierskich czardaszy, pieśni neapolitańskich i tańców. Artyści postarają się także udowodnić, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie. Zaprezentują także fragmenty z rzadko wykonywanych w Polsce dzieł. Będzie to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii! W programie tego wieczoru znalazły się kompozycje m.in.: F. Lehara, J. Straussa, E. Kalmana, J. Offenbacha, P. Abrahama i ich dzieła takie jak: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Ptasznik z Tyrolu, Baron Cygański, Życie Paryskie, Wiktoria i jej huzar i wiele, wiele innych przebojów lżejszej odmiany opery. Repertuar ponadto został wzbogacony o polskie akcenty operetkowe. Koncert w malowniczej scenografii i bajecznych kostiumach, okraszony jest wieloma anegdotami z historii prezentowanych dzieł i ich twórców.

Wydarzenie zaplanowano na 2 marca 2019 r. na godzinę 18:00. Czas trwania to 120 minut z jedną przerwą.

Bilety na koncert w cenie 70 zł, można nabyć na dwa sposoby: stacjonarnie w kasach kina Adria (pok. nr 3 w budynku przy ul. Toruńskiej 30) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 (tel. 52 371 27 39) lub internetowo za pośrednictwem strony www.kupbilecik.pl. Rezerwacje pod numerem tel: 52 371 27 29; 606-200-660

Obsada:
SYLWIA FRĄCZEK – sopran
LIZA WESOŁOWSKA – sopran
TOMASZ MALESZEWSKI – tenor
MAGDALENA JASZCZAK – fortepian
Konferansjer
SOLIŚCI BALETU SCENA KAMIENICA
Repertuar:
ARIE, DUETY, SCENY, TAŃCE z oper i operetek

Czas trwania:
120 ‘ (jedna przerwa)

KONKURS

Specjalnie dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Aby mieć szansę na ich zdobycie należy wysłać maila o tytule „KINO ADRIA” na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, w którym należy podać imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: „Jaka melodia przypomina Ci o najpiękniejszych momentach Twojego życia i dlaczego właśnie ta?” Bilety trafią do autorów najciekawszych, najbardziej kreatywnych odpowiedzi.

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, do godziny 20:00. Zwycięzców o wygranej poinformujemy w wiadomości zwrotnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments