Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWielka gra Vivid Games. Spółka chce wejść na główny parkiet giełdy
13.11.2015 | 13:29

Wielka gra Vivid Games. Spółka chce wejść na główny parkiet giełdy

Flagowy produkt bydgoskiego producenta - grę "Real Boxing" wyprodukowaną przed trzema laty pobrano już ponad 26 milionów razy.

Na zdjęciu: Premierę drugiej części gry "Real Boxing" zaplanowano na 19 listopada.

Fot. Vivid Games

W przyszłym tygodniu swój rynkowy debiut będzie miała gra bydgoskiej firmy Vivid Games „Real Boxing 2: Creed”. Spółka szykuje się ponadto na jeszcze jedno nowe wejście – na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

W czwartek studio projektowania gier z Bydgoszczy poinformowało o swoich wynikach finansowych za trzeci kwartał bieżącego roku. Zarówno rezultaty za ostatnie trzy miesiące, jak i skonsolidowane wskaźniki za rok bieżący są najlepsze w historii istniejącego już od niemal dekady Vivid Games. Dość powiedzieć, że przychody ze sprzedaży od stycznia do września 2015 roku okazały się o ponad połowę wyższe niż w analogicznym okresie rok temu (14,5 mln zł wobec niespełna 9,5 mln zł w 2014 roku). Niemal sześciokrotnie wzrósł za to zysk netto grupy – do ponad 12,4 mln zł wobec niecałych dwóch wykazanych rok wcześniej.

Dobre wyniki firma osiąga głównie dzięki bardzo dużej popularności gry „Real Boxing”, której premiera przypadła na końcówkę 2012 roku. Bardzo szybko gra rodem z Bydgoszczy zaczęła notować znakomite wyniki liczby pobrań – obecnie trafiła już na urządzenia mobilne ponad 26 milionów graczy na całym świecie. Jej druga część pojawi się w AppStore oraz w Google Play w najbliższy czwartek i będzie powiązana z filmem „Creed”, najnowszą częścią serii o Rockym Balboa. Jego premierę światową zaplanowano na 25 listopada, do polskich kin ma trafić w styczniu.

W związku z dobrymi wynikami notowanymi w tym roku, Vivid Games planuje ekspansję na rynku giełdowym. Od 2012 roku notowana jest na rynku NewConnect, ale – jak informuje portal Money.pl, powołując się na prezesa spółki Remigiusza Kościelnego – przygotowywany jest prospekt dla inwestorów, który umożliwiłby firmie wkroczenie na rynek główny GPW w pierwszym kwartale przyszłego roku.


Powiązane treści