Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielka Wioślarska już w ten weekend. Będzie rekordowa
xxv_wielka_wioslarska_o_puchar_brdy (32)
20.09.2017 | 11:59

Wielka Wioślarska już w ten weekend. Będzie rekordowa

Coroczne święto wioślarstwa odbędzie się w sobotę.

Na zdjęciu: W niedzielę odbędzie się kolejna Wielka Wioślarska.

Fot. archiwum

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli rekordową liczbę osad.

Do rywalizacji stanie ponad 40 osad. Oprócz tradycyjnych zmagań Oxford – Cambridge, wyścigu policji i NATO, a także konfrontacji ósemek w tym roku do programu dołączono paradę osad złożonych z weteranów z Polski i Niemiec, którzy wystąpią w specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach.

We wtorek w siedzibie klubu dokonano losowania torów. Wyścigi ósemek odbędą się na dystansie 8,5 km z Łęgnowa na Rybi Rynek. Oxford z Cambridge będą rywalizować na dwukilometrowej trasie rozpoczynającej się na ul. Wyszyńskiego.

W dzień Wielkiej Wioślarskiej Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj odsłonią swoje autografy na ul. Długiej. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 12. Za to już o 11 rozpoczną się wydarzenia towarzyszące, jak np. zawody na ergometrach.

Program zawodów:
14:40-15:10 –  Wyścig główny ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi: Reprezentacja Bydgoszczy vs AZS Szczecin
16:25-16:45: Wyścigi sprinterskie osad młodzików mikstów kajakarek i kajkarzy
16:45-17:10 – Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego: Lotto-Bydgostia vs AZS UMK Toruń
16:45-17:00 – Wyścig smoczych łodzi o Puchar Prezydenta Bydgoszczy: Reprezentacja KWP vs Reprezentacja JFTC NATO (do dwóch zwycięstw)
17:10-17:18 – Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Bydgoszczy: Uniwersytet Oxford vs Uniwersytet Cambridge


Powiązane treści