Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWielka zmiana w Zielonych Arkadach. Jeden z najpopularniejszych sklepów znika z rynku!
Zielone Arkady Bydgoszcz
18.05.2018 | 10:09

Wielka zmiana w Zielonych Arkadach. Jeden z najpopularniejszych sklepów znika z rynku!

Popularny sklep znika z rynku.

Na zdjęciu: W Zielonych Arkadach dojdzie do zmiany w jednym z najważniejszych sklepów.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Sklepy sieci Saturn znikają z rynku. Dotychczasowi klienci nie muszą się jednak obawiać, bo w ich miejsce pojawią się równie dobrze znane placówki  MediaMarkt.

Saturn i MediaMarkt – teoretycznie konkurencyjne – mają tego samego właściciela. Kojarzona z niebieskim kolorem marka mieści się w Bydgoszczy w  Zielonych Arkadach (wcześniej była w Focusie), zaś wyróżniający się czerwonymi barwami sklep zlokalizowany jest przy ul. Jagiellońskiej. Łącznie w całym kraju MediaMarkt ma 63 placówki, a Saturn – 22, które teraz zostaną poddane rebrandingowi.

– Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków. – tłumaczy Marcin Rosati, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska. Zwiększenie liczby sklepów MediaMarkt ma ułatwić klientom dostęp do obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi ofertę usług IT i serwisowych.

Proces rozpocznie się w maju i potrwa do końca września br. Wszystkie sklepy Saturn stopniowo zmienią barwy na MediaMarkt. Oznacza to, że dla pracowników zmieni się tylko nazwa firmy. MediaMarkt przejmie wszelkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn.


Powiązane treści