Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -3
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWielkanocne trendy z Przysieka, czyli… jak samemu wykonać niebanalną ozdobę stołu [ZDJĘCIA]
25.03.2018 | 05:04

Wielkanocne trendy z Przysieka, czyli… jak samemu wykonać niebanalną ozdobę stołu [ZDJĘCIA]

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Przysieku był wczoraj (24 marca) miejscem Jarmarku Wielkanocnego.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Celem Jarmarku było promowanie lokalnych i regionalnych tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego związanego z Wielkanocą oraz rękodzieła i sztuki ludowej. Stąd obecność twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, rolników i przetwórców ekologicznych, gospodyń i Kół Gospodyń Wiejskich, oraz handlowców.

W trakcie warsztatów można było nauczyć się, jak w prosty sposób wykonać niebanalne ozdoby świąteczne na wielkanocne stoły.

Jak się dowiedzieliśmy, na topie w tegoroczną Wielkanoc będą ceramiczne figurki baranków, kurczaczków i zajączków. Ale przecież możemy samemu wykonać świąteczną dekorację. Wystarczy zaopatrzyć się w balonik i niezbyt mocno go nadmuchać oraz w bandaż gipsowy. Ten tniemy na niewielkie kwadraciki. Zamaczamy je w wodzie i nakładamy na powierzchnię balonu – mniej więcej do jego połowy, wygładzając naklejony „opatrunek gipsowy” palcem. Gdy wyschnie, balon bez problemu odchodzi od wytworzonej gipsowej formy, która przypomina połowę skorupki jajka. Wykorzystujemy ją jako oryginalną doniczkę w której możemy posiać rzeżuchę. Gdy ta wyrośnie można dodać inne ozdoby.


Powiązane treści