Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielki mecz Artego. Bydgoszczanki w finale Pucharu Polski!
artego bydgoszcz - ccc polkowice - st (23)
20.01.2018 | 20:17

Wielki mecz Artego. Bydgoszczanki w finale Pucharu Polski!

W finale, rywalem będzie zwycięzca meczu Wisła Kraków - Basket Gdynia.

Na zdjęciu: Julie McBride (na zdjęciu przy piłce), zdobyła 25 punktów.

Koszykarki Artego Bydgoszcz w finale Pucharu Polski! Bydgoszczanki pokonały w półfinałowym meczu w Gdyni CCC Polkowice.

Jako uczestnik fazy grupowej Euroligi, polkowiczanki automatycznie zostały rozstawione w półfinale zmagań pucharowych (podobnie jak Wisła Can-Pack Kraków). Artego przystąpiło do pojedynku z CCC podbudowane pewną, bo trzynastopunktową (83:70) wygraną w piątkowym ćwierćfinale ze Ślęzą Wrocław.

Ale pierwsza kwarta to bardzo zła gra bydgoszczanek, którym szwankowała skuteczność w rzutach z półdystansu (ledwie 25%, przy 58% rywalek). Polkowiczanki w pewnym momencie prowadziły nawet 22:11, ale zawodniczkom Artego tę stratę udało się zniwelować do ośmiu punktów (17:25). W drugiej kwarcie, zawodniczki CCC utrzymywały wysokie prowadzenie. Jednak po przerwie, bydgoszczanki rozpoczęły pościg za odrobieniem strat.

Sygnał dały Międzik i – przede wszystkim – Julie McBride. Po ich celnych rzutach z dystansu, Artego przegrywało jednym punktem (50:51). Rywalki odskoczyły na jeszcze jeden punkt przewagi, ale na koniec trzeciej kwarty zaliczka zespołu z Dolnego Śląska wynosiła tylko dwa punkty (59:57). W ostatniej odsłonie, podopieczne Tomasza Herkta zdominowały wydarzenia na parkiecie. Wygrały te dziesięć minut gry 20:9. Błysnęła McBride, która zdobyła w całym meczu aż 25 punktów. Ważne oczka dołożyły także zmienniczki: Justyna Żurowska-Cegielska i Julia Adamowicz, która trafiła dwa razy z dystansu.

Bydgoszczanki w niedzielnym finale zagrają z Wisłą Can-Pack Kraków lub Basketem Gdynia.

PUCHAR POLSKI KOSZYKAREK – 1/2 FINAŁU – 20.01.2018 R.
CCC POLKOWICE – ARTEGO BYDGOSZCZ 68:77 (25:17, 20:21, 14:19, 9:20)

CCC: Fagbenle 16 (12 zb.), Clark 13 (1×3, 5 as., 5 f.), Spanou 10 (2×3, 5 as., 5 f.), Babkina 5 (6 as.), Gajda 5 (9 as.) – Sandrić 9 (1×3), Stankiewicz 6 (1×3), Leciejewska 4.

ARTEGO: McBride 25 (6×3, 6 zb., 10 as.), Stanković 10 (5 zb.), O’Neill 9 (5 zb., 6 as.), Międzik 9 (3×3), Stallworth 8 – Żurowska-Cegielska 10 (5 zb.), Adamowicz 6 (2×3), Szott-Hejmej.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Paulina Gajdosz, Tomasz Szczurewski.
Komisarz BLK: Eugeniusz Torchała.