Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 27 • L 27
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielki powrót na Sportową 2? „Chciałbym się zająć Polonią”
09.10.2018 | 22:26

Wielki powrót na Sportową 2? „Chciałbym się zająć Polonią”

Temat poruszono podczas niedzielnego turnieju na Sportowej 2.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob był w niedzielę obecny na turnieju, który rozegrano na Sportowej 2. Czy niebawem powróci do klubu, w którym osiągał największe sukcesy?

Fot. Szymon Fiałkowski

Niedzielny turniej okazał się sporym sukcesem organizacyjnym, natomiast sportowo – już tak dobrze nie było. Wiele wskazuje jednak na to, że na Sportową 2 niebawem powróci Tomasz Gollob.

48-letni Gollob, który od półtora roku rehabilituje się po koszmarnym upadku, jakiego doznał na torze motocrossowym w Chełmnie. – Stało się tak, jak jest. Uważam, że to słońce powinno towarzyszyć przez wiele lat – mówił Gollob podczas przemówienia przed rozpoczęciem turnieju. Wózek inwalidzki, na którym porusza się były się żużlowiec nazwał nowym motorkiem, ale wierzy, że niebawem będzie mógł odstawić go do garażu. Wspomniał też piękne chwile na stadionie Polonii, na którym jeszcze w 2014 roku gościł cykl Grand Prix. – Ten obiekt na to zasługuje – przyznał.

Nie jest tajemnicą, że były indywidualny mistrz świata z 2010 roku, znów miałby powrócić na Sportową 2. – Chciałbym wrócić do sportu i zająć się klubem – przyznał w rozmowie z reporterem nc+ Łukaszem Benzem. Szanse na to są, bo od 1 października nowym prezesem klubu został wieloletni przyjaciel Golloba – Jerzy Kanclerz, a wiele wskazuje również na to, że niebawem będzie także właścicielem akcji Polonii, ale w tej sprawie pomyślnie muszą zakończyć się negocjacje między Kanclerzem a Władysławem Gollobem, który z zarządzania klubem zrezygnował z początkiem tego miesiąca.

W ciągu najbliższych kilku dni organizatorzy niedzielnego turnieju mają oficjalnie poinformować o tym, ile środków udało się zebrać na leczenie Golloba. Żużlowcy i mechanicy mają w grudniu dla walczącego o powrót do zdrowia byłego żużlowca rozegrać turniej piłkarski, który – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – miałby się odbyć w hali Łuczniczka.


Powiązane treści