Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWielki spektakl w Operze Nova. Premiera musicalu „Bulwaru Zachodzącego słońca” [ZDJĘCIA]
20.09.2021 | 12:26

Wielki spektakl w Operze Nova. Premiera musicalu „Bulwaru Zachodzącego słońca” [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Magazyn VIP

To była najbardziej oczekiwana premiera nie tylko tego roku, ale chyba kilku ostatnich sezonów. Przyczynił się do tego niewątpliwie wyjątkowy rozmach realizacyjny oraz fakt powierzenia reżyserii mistrzowi gatunku Jackowi Mikołajczykowi.

Na to wydarzenie widzowie musieli czekać przeszło półtora roku, albowiem wszystko zniweczyła pandemia, przez którą odwołano Bydgoski Festiwal Operowy. Filmową historię wyblakłej gwiazdy filmowej Normy Desmond i jej młodej ofiary, scenarzysty Joego Gillisa, w 1993 roku przełożył na język musicalu Andrew Lloyd Weber („Jesus Christ Superstar”, „Cats”, „Evita”).

Bankrutujący scenarzysta Joe ukrywa się przed wierzycielem. Trafia do posiadłości Normy Desmond, wielkiej niegdyś gwiazdy kina niemego. Aktorce wydaje się, że powróci jeszcze na ekrany przy okazji występu w filmie według jej własnego scenariusza. Spotkanie z Joe Norma traktuje jako szczęśliwy zbieg okoliczności i prosi go o pomoc przy pisaniu tekstu. Wkrótce starsza kobieta zakochuje się w scenarzyście, niestety – bez wzajemności. Ich skomplikowana relacja, pełna namiętności i zmienności prowadzi do nieprzewidzianego i tragicznego zakończenia.

Bulwar w wydaniu bydgoskim ogląda się jak film. Pomaga w tym nowoczesne wyposażenie Opery Nova w nowości multimedialne takie jak na przykład projekcje stworzone przez Adama Kellera. Sprawiają niesamowite wrażenie i dopełniają świetnie scenografię oraz wyjątkową grę świateł. Muzyczne tło historii roztacza przed nami orkiestra Opery Nova pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który był szefem muzycznym tego wydarzenia.

Po spektaklu publiczność nagrodziła wykonawców długą i gorącą owacją na stojąco. Tradycji stało się zadość i po premierze wszyscy wykonawcy i realizatorzy spektaklu spotkali się na bankiecie w foyer operowym.

Wszystkich chętnych do obejrzenia tego wyjątkowego musicalu zapraszam na stronę Opery Nova i sprawdzenie czy są jeszcze dostępne bilety na ten spektakl w tym tygodniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści