Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 12 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielkie emocje bez happy-endu. Astoria przegrała ligowy mecz we własnej hali
astoria bydgoszcz - znicz pruszków, bartosz pochocki (11)
21.01.2018 | 11:48

Wielkie emocje bez happy-endu. Astoria przegrała ligowy mecz we własnej hali

Bydgoszczanie przegrali po dogrywce.

Na zdjęciu: To druga porażka Astorii w tym roku w I lidze.

Dopiero dogrywka rozstrzygnęła losy meczu 20. kolejki I ligi koszykarzy w Artego Arenie. Enea Astoria Bydgoszcz uległa we własnej hali Zetkamie Doral Nysa Kłodzko.

To było pierwsze w tym roku spotkanie bydgoskich koszykarzy we własnej hali. W poprzedniej kolejce Astoria postawiła się faworytowi z Kutna i wyjazdowy mecz przegrała nieznacznie. Podopiecznym Konrada Kaźmierczyka zależało więc, by we własnej hali wygrać pierwszy pojedynek w 2018 roku.

Ale starcie z ekipą z Kłodzka dla bydgoszczan rozpoczęło się źle. Przyjezdni szybko zdobyli cztery pierwsze punkty, a potem odskoczyli na sześć punktów przewagi (11:5), gdy z półdystansu trafił Stępień. Gracze Astorii nie radzili sobie w defensywie, ale w ofensywie zaczęli odrabiać straty do rywala. Na początku drugiej kwarty, gospodarze mieli pięć punktów zaliczki (29:23), gdy najpierw za dwa punkty celnie rzucił Aleksandrowicz, a następnie „trójkę” i dwa celne rzuty osobiste dołożył jeszcze Szyttenholm. Następnie to rywale złapali zaliczkę i to oni odskoczyli na cztery punkty (46:42). W ofensywie po stronie przeciwników brylował Tomasz Stępień, który zdobył w całym meczu aż 37 punktów.

Jeszcze ciekawiej było w drugiej połowie. Przyjezdni po sześciu minutach gry w trzeciej kwarcie odjechali bydgoszczanom na jedenaście punktów (60:49), ale potem gospodarze zanotowali imponującą serię szesnastu punktów z rzędu, nie pozwalając rywalom na celny rzut i na koniec tej odsłony bydgoszczanie wygrywali 65:63. W czwartej odsłonie, „Asta” nadal miała cztery punkty zaliczki (75:71), ale następnie rywale odrobili straty i po 40 minutach gry było 78:78.

Najwięcej emocji przyniosła dogrywka, w której prowadzenie zmieniało się co chwila. W końcówce za trzy punkty trafił Aleksandrowicz i to gospodarze mieli punkt przewagi (89:88). Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, bo decydującą akcję wykończył Wojciechowski, dobijając piłkę po niecelnym rzucie Stępnia.

Także za tydzień Enea Astoria zagra we własnej hali. W przyszłą sobotę (27.01., 17:00), bydgoski zespół podejmie KK Warszawa.

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2017/2018 – 20. KOLEJKA – 20.01.2018 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 89:90 po dogrywce (22:23, 22:25, 19:12, 15:18, d. 11:12)

ENEA ASTORIA: Śpica 13 (3×3), Fatz 10 (5 zb.), Bierwagen 10, Barszczyk 7 (6 zb.), Gospodarek 4 – Aleksandrowicz 16 (2×3), Szyttenholm 15 (1×3, 6 zb.), Pochocki 7 (5 zb.), Frąckiewicz 7 (6 zb., 5 f.), Korniiets.

ZETKAMA DORAL: Stępień 37 (5×3), Sanny 13 (1×3), Rutkowski 9, Wojciechowski 9 (5 zb.), Jodłowski 8 (5 f.) – Kulon 7 (1×3), Malona 4 (5 f.), Kasiński 3 (1×3), Kowalski, Kliniewski.

Sędziowali: Damian Kuziora, Cezary Kurowski, Robert Klukowski.
Komisarz PZKosz.: Leszek Pujanek.