Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielkie ściganie wraca do Bydgoszczy – zapowiedź 2. finału TAURON SEC
David Bellego, Kai Huckenbeck, Timo Lahti
08.07.2020 | 12:45

Wielkie ściganie wraca do Bydgoszczy – zapowiedź 2. finału TAURON SEC

Na zdjęciu: Pierwsza runda SEC odbyła się w Toruniu.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już dziś wieczorem szesnastu czołowych zawodników Starego Kontynentu stanie do walki o zwycięstwo w drugiej odsłonie zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Pierwszy wyścig zawodów zaplanowany został na godzinę 19.

275 – tyle dni kibice żużla w Bydgoszczy zmuszeni byli czekać na ponowne otwarcie bram stadionu przy ulicy Sportowej 2. Ostatnią, zamykającą ubiegły sezon imprezą były Międzynarodowe Mistrzostwa Bydgoszczy o Puchar Prezydenta. O ile tamte zawody można uznać za typowo towarzyskie, to otwarcie sezonu 2020, choć z przyczyn niezależnych od nikogo bardzo opóźnione, zapowiada się bardzo efektownie.

Bydgoskim kibicom zaprezentują się żużlowcy, którzy na torze, na którym niegdyś rok w rok odbywały się najważniejsze żużlowe imprezy, o dużą stawkę nie ścigali się już bardzo dawno. Jednakże tym razem ranga zawodów jest poważna. Cykl SEC rozgrywany jest już od siedmiu lat i co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. O prestiżu zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy najlepiej świadczą zawodnicy, którzy w środowy wieczór zameldują się na stadionie przy ulicy Sportowej 2.

Madsen, Pedersen, Łaguta – to tylko, niektóre z gwiazd, które w tym roku walczą o zwycięstwo w SEC. Kibiców elektryzuje również powrót do grodu nad Brdą złotego dziecka Polonii, czyli Emila Sajfutdinowa, który zawita na stare śmieci po wielu latach przerwy i z pewnością będzie jednym z faworytów do zwycięstwa. Ponadto Rosjanin będzie mógł liczyć na wsparcie z trybun, gdyż swoją jazdą załatwił sobie miejsce w sercach bydgoszczan na bardzo długie lata.

Pierwszy odcinek magazynu żużlowego Czarny Sport dla kibiców Polonii:

Biało – czerwone barwy w środowych zawodach reprezentować będzie trójka Kasprzak – Woryna – Smektała. Ten pierwszy na pewno do Bydgoszczy wróci z uśmiechem na twarzy, ponieważ popularny “KK” na bydgoskim owalu wygrał swój pierwszy turniej Grand Prix w karierze. Jeśli chodzi o Worynę i Smektałę, to nie mieli oni zbyt wielu szans do startów w Bydgoszczy i tor będzie dla nich nowością.

Pierwszy tegoroczny turniej SEC odbył się w ubiegłą sobotę w Toruniu. Tam po bardzo przeciętnych zawodach triumfował Leon Madsen, a za jego plecami uplasowali się Robert Lambert oraz Nicki Pedersen (obaj po czternaście punktów). Najlepiej z polskich żużlowców zaprezentował się Bartosz Smektała, który zajął czwartą lokatę.

Języczkiem u wagi dla kibiców Polonii Bydgoszcz będzie występ dwóch zawodników, którzy będą w nadchodzących rozgrywkach eWinner 1 Ligi ścigać się z gryfem na plastronie. David Bellego w turnieju na Motoarenie po niezłym występie zgromadził sześć “oczek”, natomiast Huckenbeck wywalczył tylko trzy punkty. Na pewno dla jednego i drugiego pierwsze tak istotne zawody na swoim nowym, domowym torze będą ważnym sprawdzianem.

Początek zawodów zaplanowany został na godzinę 19, a transmisję przeprowadzi stacja Eurosport. Z racji obostrzeń dzisiejszy turniej z perspektywy trybun obejrzeć będzie mogło nieco ponad 2 tys. osób. Organizatorzy podali również szereg informacji organizacyjno – sanitarnych. Oto one:

INFORMACJE DOTYCZĄCE STADIONU:

1. Kibice, którzy zakupili wejściówki na Trybunę Główną, a także na Sektory A i B, na obiekt wchodzą głównym wejściem od ul. Sportowej.

2.Kibice, którzy zakupili wejściówki na Nową Trybunę, na obiekt wchodzą wejściem od ul. Marii Skłodowskiej Curie.

INFORMACJE SANITARNE:

1. Na teren obiektu wchodzimy w maseczkach zakrywających usta oraz nos i poruszamy się w nich do momentu zajęcia swoich miejsc na trybunach.

2. Podczas wchodzenia na stadion zachowujemy odstęp 2 metrów od najbliższej osoby w kolejce.

3. Na stadion nie wnosimy bagażu podręcznego (brak możliwości depozytu).

4. Po przekroczeniu bram dezynfekujemy dłonie w miejscach do tego wyznaczonych.

5. Na trybunach zajmujemy tylko specjalnie oznaczone miejsca, gwarantujące właściwy dystans społeczny (wyjątek stanowią dzieci poniżej 13 roku życia, osoby niepełnosprawne oraz osoby wspólnie zamieszkujące).

6. Nie gromadzimy się w grupach i utrzymujemy bezpieczny odstęp dwóch metrów od kolejnej osoby.

7. Na stadion wchodzimy na własną odpowiedzialność.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści