Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 28 • L 26
24C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWielkie sukcesy małych bydgoszczan. Tańczą najlepiej w Europie
unique kids, taniec - nadesłane (3)
12.09.2018 | 09:47

Wielkie sukcesy małych bydgoszczan. Tańczą najlepiej w Europie

Na zdjęciu: Grupa Unique Kids świętowała w ostatnich miesiącach liczne sukcesy

Fot. nadesłane

Mali, ale wielcy… O kim mowa? O małej grupie Unique Kids z bydgoskiego studia tańca Unique Studio. Grupa powstała w listopadzie 2017 roku. W jej skład wchodzi siedmioro dzieci: Zuzanna Baron, Gabriela Gockowiak, Amelia Knasińska,  Nikodem Piórek, Katarzyna Sempowicz-Rożek, Maria Sikorska i Maja Topolewska. Ich pasją stał się taniec, głównie hip hop.

Początkowo dzieci odnosiły sukcesy w środowisku lokalnym. Zaliczyć do nich można I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Solo Duet” (21.-22.04.2018) i I miejsce na XV Wojewódzkim Przegląd Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tańca „Karolinka 2018” (12.05.2018). Następnie nadeszły triumfy na arenie ogólnopolskiej. Zdobycie tytułu mistrza Polski na Mistrzostwach Polski International Dance Organization w Twardogórze  w 2018 roku spowodowało, iż grupa wywalczyła prawo do reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bremerhaven w Niemczech pod koniec czerwca br. Maluszki poszły za ciosem i u naszych zachodnich sąsiadów podczas IDO European Championships Hip Hop Breakdance and Electric Boogie pokonały rywali i stanęły na najwyższym podium. Teraz przed nimi kolejne zawody na najwyższym poziomie – IDO World Championships w Kielcach.

Warto dodać, że w Bremerhaven wielki sukces odniosła Zuzia Baron. Członkini zespołu w rywalizacji indywidualnej zajęła piąte miejsce, co oznacza, że mogła cieszyć się z tytułu piątej tancerki hip-hop w Europie do lat 7. Jej sukces, a także zwycięstwa drużyny, nie byłyby możliwe, gdyby nie trener. Jest nim Katarzyna Bień – finalistka piątej edycji You Can Dance, która teraz swoją pasją zaraża wielu ludzi, także tych najmłodszych.


Podobne wpisy

Powiązane treści