Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWielkie żużlowe święto w Bydgoszczy. Runda Tauron SEC na Sportowej 2
27-07-2019_ SEC Toruń - bieg 8 - Antonio Lindback (cz), Grigorij Łaguta (n), Michael Jepsen Jensen (b), Anders Thomsen (ż) - SF
25.05.2020 | 16:50

Wielkie żużlowe święto w Bydgoszczy. Runda Tauron SEC na Sportowej 2

Na zdjęciu: Uczestnicy cyklu Tauron SEC będą w tym roku walczyć wyłącznie na polskich torach o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wielki żużel wraca do Bydgoszczy. Jak ustaliła MetropoliaBydgoska.PL, na Sportowej 2 odbędzie się jedna z rund cyklu Tauron SEC – Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Organizatorzy cyklu – firma One Sport – musieli dokonać zmian w kalendarzu cyklu, po pandemii koronawirusa. Tegoroczny cykl miał składać się z czterech turniejów – dwóch rozgrywanych w Polsce: w Łodzi i Chorzowie oraz w chorwackim Gorican i duńskim Vojens. Już wcześniej odwołano zagraniczne turnieje, kilka tygodni temu także kończącą cykl rundę na Stadionie Śląskim.

Z naszych ustaleń wynika, że w tym roku cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy rozgrywany będzie wyłącznie na polskich torach. Gospodarzem jednej z rund będzie Bydgoszcz, choć dokładnych dat organizacji poszczególnych turniejów jeszcze nie znamy. Nieoficjalnie mówi się także o tym, że inne turnieje odbyłyby się na torach w Łodzi oraz Toruniu. Na MotoArenie w połowie października ma odbyć się także towarzyski mecz żużlowej reprezentacji Polski.

Pojawiły się także informacje, że na Sportowej 2 mają się odbyć mistrzostwa I ligi żużlowej oraz finał Złotego Kasku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści