Wielkie zwycięstwo Astorii. Play-offy coraz bliżej

Dodano: 06.02.2016 | 21:24
Piotr Robak

W sobotę bydgoscy koszykarze wygrali w Radomiu.

Na zdjęciu: Piotr Robak jest w tej chwili drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w I lidze.

Trio Piotr Robak – Hubert Mazur – Mikołaj Grod poprowadziło Astorię do arcyważnego zwycięstwa w Radomiu. Dzięki wygranej bydgoszczanie znacznie przybliżyli się do awansu do fazy play-off.

Mecz trzymał w napięciu przez całe 40 minut gry. Na początku radomianie, jeden z głównych rywali bydgoskich koszykarzy w walce o miejsce w pierwszej ósemce, zdołali nieco odskoczyć, ale jeszcze w I kwarcie Asta odrobiła straty. Później przez długi czas żaden z zespołów nie mógł zbudować większej przewagi i o wszystkim musiała zadecydować IV partia.  Lepiej zaczęli ją podopieczni Konrada Kaźmierczyka, którzy prowadzili już pięcioma punktami. Później jednak gospodarze zdobyli osiem oczek z rzędu i wydawało się, że to oni są bliżej wygranej. Na szczęście dla bydgoskich kibiców, końcówka należała do koszykarzy Astorii, którzy zachowali więcej zimnej krwi w decydujących fragmentach i wygrali 86:80.

Zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdy nie świetna gra trójki zawodników. Hubert Mazur zdobył 27 punktów, Mikołaj Grod – 25 oczek, oprócz których zanotował także 7 zbiórek, a double-double było dziełem Piotra Robaka. 24-latek nie opuścił placu gry ani na chwilę i uzbierał w tym czasie 18 punktów i aż 15 zbiórek.

Dzięki sobotniej wygranej Astoria nie tylko plasuje się na siódmej lokacie w tabeli, ale nad kolejnymi czterema zespołami ma już dwa punkty przewagi. Następny mecz zagra w środę, 17 lutego w Siedlach. W najbliższy weekend bydgoszczanie będą pauzować, gdyż domowe spotkanie z Pogonią Prudnik zostało przełożone na 24 marca. Powodem jest rozgrywany właśnie za tydzień w Artego Arenie turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-20.