Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEWigilia w cieniu tragedii. Nie żyje młoda kobieta
25.12.2016 | 12:43

Wigilia w cieniu tragedii. Nie żyje młoda kobieta

22-latki nie udało się uratować mimo interwencji służb medycznych.

Na zdjęciu: Zgłoszenie grudziądzcy strażacy odebrali w sobotę po południu.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

Zatrucie czadem było najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety, którą służby ratownicze znalazły w sobotę w jednym z budynków przy alei 23 Stycznia w Grudziądzu.

CZYTAJ TAKŻE: Cichy zabójca powstrzymany. Pięć osób trafiło do szpitala

Miejscowi strażacy odebrali zgłoszenie o możliwej obecności tlenku węgla w mieszkaniu w wigilię około godziny 16:15. Po przybyciu na miejsce okazało się, że stężenie CO wynosi 12 ppm (części na milion). Jak wynika z komunikatu Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, dokonano również przewietrzenia mieszkania.

Niestety, historia tej interwencji miała tragiczny finał. Służby medyczne także przybyłe na miejsce znalazły w lokalu nieprzytomną 22-letnią kobietę. Mimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

To druga ofiara czadu w regionie w trakcie aktualnego sezonu grzewczego. Kilka dni temu podobna historia miała miejsce przy ulicy Kochanowskiego w Toruniu, gdzie również śmierć poniosła kobieta. Zgłoszenia o tlenku węgla (niebezpiecznym z uwagi na brak barwy i zapachu) otrzymywały także bydgoskie służby (patrz link powyżej).


[AKTUALIZACJA]

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń strażaków, młoda kobieta przyjechała do Grudziądza z Koronowa, aby u babci spędzić święta. Najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Dokładną przyczynę jej zgonu ma wyjaśnić sekcja zwłok.


Powiązane treści