Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiktor Przyjemski niezdolny do jazdy w MIMP. Przejdzie badania

Dodano: 30.08.2023 | 20:03

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski doznał urazu w środowym finale MIMP.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiktor Przyjemski upadł na tor podczas finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Żużlowiec Abramczyk Polonii wycofał się z rywalizacji.

18-latek był jednym z faworytów do medali podczas zawodów rozgrywanych w Lublinie, ale już na początku musiał wycofać się z rywalizacji. W pierwszej odsłonie inauguracyjnego biegu Przyjemski upadł w pierwszym łuku po kontakcie z Kacprem Grzelakiem. Sędzia orzekł powtórkę w czterech, ale w niej ponownie doszło do upadku. Przyjemski ściął do krawężnika, ale zahaczył o Grzelaka. W rezultacie upadli i Przyjemski, i Grzelak, i jeszcze Krzysztof Sadurski.

Rywale młodzieżowca Polonii wrócili do parku maszyn o własnych siłach, ale do Przyjemskiego musiała wyjechać karetka. Reporterka Canal+ Natalia Pietrucha poinformowała, że zawodnik uskarża się na ból szyi.

– Wiktor jest niezdolny do dalszej jazdy. Przejdzie szczegółowe badania – zakomunikował klub jeszcze w trakcie zawodów. Szczegółowy stan zdrowia 18-latka jest nieznany.

Najbliższy mecz ligowy Abramczyk Polonia ma zaplanowany na niedzielę, 10 września. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z ROW-em Rybnik. Rewanż tydzień później w Bydgoszczy.

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lublinie wygrał Bartłomiej Kowalski.

Aktualizacja: Wiktor Przyjemski przeszedł pierwsze badania – czytaj więcej

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
8 miesięcy temu

Uffff…. Oby konsekwencje tego wypadku nie zrujnowały Twojej kariery. OBY OBESZŁO SIĘ NA STRACHU..